Kodėl aš džiaugiuosi savo “obuoliu”

Taip, iPhone 4 jau nėra naujiena, ir apžvalgų apie šį įrenginį prirašyta tūkstančiais. Tačiau ir neketinu rašyti tipinės apžvalgos – vardinti techninių parametrų, kuriuos galima rasti oficialiuose Apple puslapiuose. Mano tikslas – aprašyti momentus bei savybes, kurios džiugina būtent mane, jau trejetą mėnesių kasdien naudojantis obuoliu skambinimui, sms rašymui, fotografavimui, interneto naršymui, muzikos klausymui ir t.t.

iPhone 4
iPhone 4

Apple iPhone 4 – plonas, lengvas, turintis didelį ekraną išmanusis telefonas. Jo ekranas, vadinamas retina display – kol kas aukščiausios rezoliucijos pasaulyje – 326 dpi. Palyginimui – spaudai užtenka 300 dpi, kad žmogaus akis jau neįžiūrėtų pavienių taškų. Tad iPhone turi puikų ekraną, kuriame nesimato pikselių – vaizdas idealus. Neabejoju kad tokia bus ateitis – mano akis greitai priprato prie kokybiško vaizdo, ir naršyti su senesniu iPod Touch‘u tapo nemalonu.

Pikselių nesimato
iPhone 4 ekrano nuotraukos close-up. Pikselių nesimato.

Tęsiant apie ekraną – jis pagamintas iš nesibraižančio oleofobiško stiklo – tad turėtų būti itin atsparus įbrėžimams ir nesiriebaluoti. Maniškis neapklijuotas jokiomis plėvelėmis ir yra kaip naujas, tiesa vinimis braižyti jo nebandžiau ir neketinu. Kas dėl riebalavimosi – ilgiau panaršius antspaudai lieka, tačiau nusivalo keliais perbraukimais per rankovę. Jis taip pat turi akselerometrą, pasukus telefoną apsiverčia ir vaizdas – nesvarbu ar tuo metu ruošiausi fotografuoti, ar naršiau internete, ar rašiau elektroninį laišką. Taip pat giroskopą – žaidimams.

Labai dažnai naudoju saviškį obuolį fotografavimui. Be abejonės, su DSLR fotoaparato padarytomis nuotraukomis šių nepalyginsi, tačiau juk fotografuoju telefonu! 🙂 Tiesą sakant seniai galvojau įsigyti kompaktišką „muilinukę“ kasdieniam naudojimui – savojo senuko Canon 400D nesinešioju kiekvieną dieną, kartais patingiu traukti jį iš kuprinės, keisti objektyvą ir t.t. Kartais greitam kažkokio momento užfiksavimui reikia greitai ištraukiamo aparato, ir iPhone, su 5 megapikselių kamera bei led‘ine blykste, tam puikiai tinka. Pafilmavimui jo net daugiau nei užtenka – filmuoja mažylis HD kokybe.

iPhone 4 padarytos fotografijos pavyzdys
iPhone 4 padarytos fotografijos pavyzdys. Spauskite ant nuotraukos, jei norite pamatyti pilną dydį.

Naršymas beveik toks pats patogus, kaip kompiuteriu. Dabar ryte, dar prieš įsijungdama kompiuterį pasitikrinu el.paštą, permetu akimis naujienų portalų antraštes, pakomentuoju naujausias draugų nuotraukas Facebook‘e. Tą patį galiu padaryti namuose, įsijungusi wi-fi ryšį, ar bet kur – naudodama 3G.

Safari naršyklė
Safari naršyklė. Kairėje – bendras vaizdas, dešinėje – priartinus.

Obuolys tapo puikia dingstim susitvarkyti fonoteką. Juk smagu, kai mėgstamiausia muzika surūšiuota albumais, kurie turi viršelius, visos dainos turi pavadinimus, nurodytas žanras, albumo išleidimo metai. Tikiu kad daugeliui tai visai nebūtina, o man tai – maloni papildoma smulkmena, vadinama Cover Flow.

Cover Flow
Cover Flow

Pokalbių kokybę gerina dviejų mikrofonų triukšmo slopintuvai, kurių veikimo stipriai pagrįsti negaliu, tačiau garso kokybe tikrai nesiskundžiu. Reikėtų padaryti testą, palyginti triukšmą, girdimą kalbantis iPhone, o po to – kitu telefonu, neturinčiu slopinimo funkcijos.

Džiaugiuosi trumposiomis žinutėmis, kurios išsaugomos ne atskirais vienetais, kaip sename telefone, o kaip pokalbio istorija – visai panašiai kaip skype čatas. Na ir, žinučių rašymui naudojama lietimui jautri qwerty klaviatūra, kur nebereikia, kaip kadaise, spaudinėti mygtuko „9” keturis kartus, norint parašyti raidę „z“. Reikia skaičių – pasirenki „123” ir turi visus skaičius bei populiariausius skyrybos ženklus, reikia daugiau simbolių – tereikia paspaust „#+=”.

Esu visiškai patenkinta ir telefono baterija. Saviškį tenka įkrauti tik porą kartų per savaitę, kartais užtenka ir vieno, ir tai paprastai darau likus ~20-30% baterijos. Žinoma šis rodiklis tiesiogiai priklauso nuo to, kaip ir kam telefonas naudojamas, pavyzdžiui viename internete aprašomame teste skaičiau, kad žiūrėti video su juo galima 9 valandas 40 minučių.

Multitasking‘as – puiku kad jis yra, tik reikia nepamiršti karts nuo karto uždaryti nenaudojamų programų. O apskritai tai patogu, kad įpusėjęs rašyti el.laišką gali atsidaryti naršyklę, nukopijuoti iš straipsnio norimą pacituoti sakinį, ir vėl grįžti prie laiško. Arba klausytis muzikos, naršyti internete, čatinti su draugu per skype ir fotografuoti dūkstantį šunį. Tiesa tam reikia ne tik, kad įrenginys palaikytų multitasking‘ą, bet ir paties smegeninė. 😀

Tūkstančiai app‘sų – pradedant žaidimais, e-knygų bibliotekomis, ir baigiant dienos horoskopais, kompasais, kokteilių receptais… Jų yra begalės, App Store viskas suskirstyta kategorijomis, kurių šiandien yra 20. Atsisiųstas programas galima rūšiuoti ir susidėti į katalogus. Nesu didelė mėgėja žaisti, bet turiu keletą veiksmo žaidimų su įspūdinga grafika, kelis „stalo“ žaidimus, kuriuos galima žaisti su kompanija – UNO, laivų mūšis, šachmatai. Skanerio programėlė – puikus įrankis staiga prireikus ryškios dokumento kopijos – nufotografuoji, iškerpi, paredaguoji kontrastus ir išsisaugai *pdf’ą, kurį gali persiųsti el. paštu, ar persikelti į kompiuterį. Neįmanoma, o turbūt ir nereikia aprašyti kiekvieno patogaus įrankio, kurį gali susirasti App Store – juolab, kad kiekvieno poreikiai skirtingi.

Mano išvados – šis obuolys puikaus minimalistinio dizaino, galingas ir greitas smart phone‘as, nepigus, tačiau ir kokybiškas. Nesijaučiu permokėjusi už jį, kadangi aktyviai naudojuosi juo kiekvieną dieną – tai kur kas daugiau nei telefonas.

Su iPhone 4 visada esu mobili – turiu ne tik mobilųjį telefoną, bet ir internetą, gps imtuvą,  fotoaparatą ir filmavimo kamerą, muzikos grotuvą ir savo muzikos kolekciją, nuotraukas iš paskutinio vakarėlio, bent kelias e-knygas, ar filmą, kurį ketinu pažiūrėti ilgos kelionės metu – ir visa tai telpa džinsų kišenėn.

Plačiau apie iPhone 4 techninius parametrus (angliškai) galite paskaityti čia, o jei norite labai išsamios apžvalgos su fotografijomis – čia.

Įrašo “Kodėl aš džiaugiuosi savo “obuoliu”” komenatarų: 4

  1. Ar čia atsakas? 🙂

    Anyway, nekibsiu per daug, išskyrus čia: “Spauskite ant nuotraukos, jei norite pamatyti pilną dydį”. Pilnas – kibiras. O dydis yra visas. Tik tiek 😉

  2. Tam tikra prasme – taip, tai atsakas 🙂 Tiksliau tai mano, kaip vartotojo, požiūris į telefoną ir jo pliusus. Kadangi jau kurį laiką naudojuosi – pasidalinau patirtim.

    O tu nereaguok į tai kaip į karą, geriau objektyviai pažvelk, suprasi kad šis telefonas jei ir netinka tau, kai kam jis gali būt nepakeičiamas daiktas. 😉

    Dėl “pilnas dydis” – gal tu ir teisus, bet kadangi ir WP taip pat išversta – paliksiu. Nes ten kur vertimas tiesiog nežinau kaip pakeist. 😀

  3. Na, nežvelgiu taip. Bet, jei atvirai, laukiau atsako, nes žinojau, kad nenusileisi 🙂

    Užtat aš žinau, kur, ką ir kaip reikia pakeisti 😛

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pranešti apie naujus komentarus el.paštu. Galite užsisakyti ir nekomentuodamas.