Prabėgusios Kalėdos pradžiugino smagiomis akimirkomis su šeima, įvairiom mielom smulkmenėlėm ir nauju darbo įrankiu – japonų dizaino belaide lazerine pele Elecom Scope Node, apie kurią ir ruošiuosi šiek tiek papasakoti.
Dizainas – ši pelė sterblinių giminės!
Scope Node modelis, kaip ir kiti firmos Elecom gaminiai pasižymi neįprastu dizainu. Vieni šią pelę pavadintų „terminatorium“, kiti „ateiviu iš kosmoso“ ir t.t. Akivaizdu, kad jos išvaizda stipriai skiriasi nuo standartinių pelių. Tačiau būtent to neįprasto dizaino dėka pelė labai ergonomiška, patogi ir jautri judesiams – kas svarbu visiems piešiantiems.
Didelis, į korpusą neintegruotas ratukas veikia visiškai be garso, ir yra labai patogus. Ir dar vienas puikiai japonų sugalvotas dalykėlis – pelės dugne, atidarius skyrelį, kur dedamas elementas, yra vieta siųstuvui. Keliaujant visada kyla klausimas, kur saugiai susidėti smulkius daikčiukus. Na, bent jau dėl pelės sukti galvos nebereikės, viskas bus vienoje vietoje – pačioje pelėje. 🙂
Valdymas arba: kas tas burbulas?
Čia ir vėl susiję ir su pelės išvaizda, ir su valdymu. Kairėje pelės pusėje matomas atsikišęs burbulas, kuris nėra tiesiog dizaino elementas – jame yra lazerinis sensorius. Standartiškai sensoriai būna pelės centre, tačiau kuriant Elecom Scope Node japonų dizaineriai pažvelgė į reikalą progresyviai – tikslas buvo sukurti pelę, kurios valdymas būtų kuo jautresnis, intuityvesnis – tarsi rankoje laikytum rašiklį, o ne kompiuterinę pelę.
Na, stebuklo nesitikėkite, pelė vis dėlto yra pelė, o ne pieštukas, bet jos valdymas tikrai labai patogus, ir piešti su ja smagu. Be to tame atsikišusiame burbule yra maža lemputė, kuri raudonai užsidega išsikraunant elementui.
Techniniai duomenys
- 3 mygtukai.
- Lazerinis jutiklis įdėtas į rašiklio poziciją.
- Skiriamoji geba 1600 dpi.
- Svoris 90 gramų.
- Jungties tipas – USB.
- Reikalavimai operacinei sistemai: Windows 2000 / XP / VISTA arba Mac OS X 10.5 iki 10.5.3
- Maitinimas – 1AAA elementas.
Mano modelis, kaip jau minėjau bevielis, bet yra ir laidinis šios lazerinės pelės analogas. Be to – pasirinkti galima juodą arba sidabrinį variantą.
Išvados – pirmyn į ateitį
Reziumuojant, saviške pele esu visiškai patenkinta – ji patogi, ypatingai smagi piešiant. Rekomenduoju visiems dizaineriams, ir ne tik jiems – tiek ieškantiems laidinės pelės, tiek ir bevielės. 🙂
Minėjai, kad pelės ratukas nekleidžia garso. Ji sukant jaučiasi dantukai? Tikiuosi supratai, ko norėjau paklausti 🙂
Na reiktų pabandyti, bet vis tiek jei jau pieši, tai reiktų įsigyti planšetę 😉
Tomai, jaučiasi, bet ne taip stipriai, kaip ant seniau turėto Logitech’o. Arba gal taip atrodo, nes visai nėra garso 😀 “Žingsniai” yra.
Paule – tikriausiai. Kažkaip iki šiol nepripratau prie planšetės, aišku pradėčiau naudoti ir priprasčiau, jau jei prie pelės kažkada sugebėjom įprasti – kurios valdymas tikrai nieko panašaus į pieštuko buvo. 😀 O tu turi, naudoji?
Jo turiu ir namie ir darbe, kai reikėjo su pele padirbėti, tai oj ne kas ir oj kaip nepatogu 😀
Haha, va ką daro įpročiai, prie gero greit priprantama 😀 O kokią planšetę naudoji?
namie wacom’as 3, o darbe 4 🙂 Tikrai patariu 😉
Kažkokį Wacom’ą seną ir aš turėjau, gal reiks išsitraukt ir pažaist, tada kai gavau kažkaip neprigijo ir numečiau 🙂 Reikia dar pabandyti.
Žinok man ir taip pradžioj buvo, kai gavau, nes jis pas mane didelis yra (A4+), tai daug vietos ant stalo užėmė, bet paskui as jo darbalauki susimažinau, užsidėjau klaviatūtą ant jo ir super-duper viskas 🙂
o kaip piest su pele imanoma? brush toolsu pvz? : ) keistai, jei dizainere, tai gi cia butinas reikalas su planshete paisyt : )
Pertraukiant jūsų diskusijas, tinklalapio autorę prašysiu sureaguoti į http://liveyourlife.webatu.com/?p=1209
WOW, Raganaite! 🙂 Ačiū ačiū ačiū :* Būtinai paruošiu įrašą artimiausiomis dienomis! 🙂 Heh, laiminga kaip vaikas 🙂
miciau – žiūrint ką kuri, ir kaip. Aš daugiausiai dirbu su vektorine grafika – logotipais – ten planšetė neitin reikalinga, aišku nesakau, kad retsykiais su ja nebūtų patogiau. Bet ir su pele kuo puikiausiai dirbti galima. O va kai ėmiau piešti komiksus – jau norėtųsi planšetės, tiesiog norisi laisvės rankai – kaip ir piešiant popieriuje 🙂