Naujas laptopas

HP ProBook 4520s – nedidelė apžvalga

Naujas laptopas
Naujas laptopas

Kaip ir žadėjau – nedidelė apžvalgėlė su nuotraukomis, apie mano naują kompiuterį – HP ProBook 4520s. Maniškis yra 15,6″ įstrižainės – skirtas darbui, pilną klaviatūrą turintis modelis – nesirinkau mažesnio, nes keliausiu su juo palyginus mažai, tad svoris bei dydis buvo mažiau svarbūs parametrai už patogumą dirbant: dirbant su grafika ~13″ monitoriaus tikrai būtų mažoka.

Nepaisant to, kad kaip jau minėjau, manasis HP yra 15,6″ – jis nėra baisiai griozdiškas – tiek jo svoris (2,39 – 2,5 kg (skirtingi šaltiniai nurodo skirtingai, saviškio nesvėriau)), tiek storis (2,77 cm) – lyginant su analogiškais kitų firmų modeliais yra neblogi. Kitaip sakant, yra gerokai storesnių ir sunkesnių variantų, nors, žinoma, galima rasti ir plonesnių bei lengvesnių – brangesnėje kainų kategorijoje.

Naujas laptopas 02
Naujas laptopas 02

Trumpai apie parametrus: procesorius Intel Core i5 460M (greitis 2.53GHz), operatyvioji atmintis 4GB, kietasis diskas 500GB 7200 rpm, integruota vaizdo korta Intel HD graphics, 3 USB jungtys, DVD-RW-DL su lightscribe, WI-FI, Bluetooth, HDMI, 1 Gigabit LAN. 6 celių ličio jonų baterija, anot dokumentacijos, ištempia iki 5 valandų.

Naujas laptopas 03
Naujas laptopas 03

Džiuginantys kompiuterio pliusai: labai patogus, Apple stiliaus vientisas touchpad’as, neturintis atskirų iškilių mygtukų, kurio visas plotas – jautrus lietimui. Antiglare monitorius – matinis, nevarginantis akių erzinančiais atspindžiais, kaip glare monitoriai, labai paplitę pastaruoju metu. Šone esančios ventiliacijos angos – galima drąsiai gulėti su kompiuteriu lovoj, nesibaiminant jog jis perkais, uždengus angas – gal tai ir smulkmena, bet maloni, tik kažkodėl daugelio laptopų angos yra būtent apačioje. 🙂  Jau minėta pilna klaviatūra – smagi ir tyli, tik klavišų išsidėstymas šiek tiek kitoks nei ant mano išorinės klaviatūros, tad “aklai” rašyti kol kas negaliu 🙂 Daiktas pagamintas kokybiškai, apgalvojant tokius niuansus, kaip mažos gumelės monitoriaus kampuose, saugančios ekraną nuo susibraižymo, uždarius kompiuterį.

Naujas laptopas 04
Naujas laptopas 04

Ko pasigedau: norėtųsi Full HD rezoliucijos, mano išrankioms akims standartinės 1366 x 768 – mažoka… Dar labai džiaugčiausi backlit klaviatūra. Na ir, iki pilnos laimės –  kokios Nvidia ar ATI vaizdo plokštės – nors 3D grafikos nekuriu, ir žaidimų praktiškai nežaidžiu – bet vis tiek. 🙂  Tačiau visa tai – kita kainų kategorija, kad ir HP Envy. Tad saviškio kainos /kokybės santykiu tikrai esu patenkinta.

Naujas laptopas 05
Naujas laptopas 05

Dizainas. Man, kaip dizainerei, kompiuterio išvaizda taip pat yra svarbus kriterijus, esu gan išranki. Žinoma parametrai svarbiau – nesu iš tų, kurie perka bet kokį automobilį tik dėl spalvos, tačiau rinktis nebuvo lengva 🙂  HP ProBook yra solidaus minimalistinio dizaino, maniškis – tamsiai rudos spalvos aliuminio korpusu. Tai irgi laikyčiau modelio privalumu – aliuminis tvirtesnis nei plastikas, kuris linkęs išklerti ir imti tarškėti – braškėti. Formos gana griežtos, kampai tik šiek tiek užapvalinti. Neperkrauta mygtukų ir lempučių – dailiai baltais led’ais švyti tik įjungimo mygtukas, ir priekyje kairėje esanti mažytė lemputė, rodanti jog kompiuteris įjungtas. Dar, tiesa, išjungus touchpad’ą jo viršutiniame kamputyje esantis baltas taškiukas šviečia geltonai, yra įspėjanti apie įjungtą web camerą lemputė, o daugiau kol kas ir nepastebėjau jokių diskotekų. 🙂 Kai kas mėgsta visom spalvom, kaip kosminiai laivai, švytinčius daiktus, bet ne aš.

Tai štai, toks mano naujasis darbo įrankis, prie kurio dar tik pratinuosi, užsiimu duomenų tvarkymu ir kilnojimu iš seno kompiuterio į naują. 🙂 Tai pirmasis mano nešiojamas kompiuteris, tad tapau mobilesnė nei bet kada anksčiau.

Įrašo “HP ProBook 4520s – nedidelė apžvalga” komenatarų: 17

  1. Pasigirsiu jog jau metus tokį patį kompiuterį turiu, tik maniškis su 9 celių baterija ir tikrai nuostabus daiktas. Ypač dėl baterijos patvarumo ~6-7h žiūrint filmus/ žaidžiant su wordu išlaiko.
    Vienintelis minusas kaip man mėgstančiam valgyti prie kompiuterio, tai tuose mažuose skylutėse korpuse virš klaviatūros aplink įjungimo mygtuką – mažų triupinių prisirenka, kuriuos sunku išvalyti 😀
    O šiaip tai sveikinu puikiu pirkiniu. 😉

  2. ir priekyje kairėje esanti mažytė lemputė, rodanti jog kompiuteris įjungtas.
    p.s kas per mgtukas šviečia? niekaip nerandu 🙂

  3. Labai džiugu girdėti, iš metus besinaudojančio žmogaus, kad daiktas geras 🙂 Aš kol kas stengiuosi nevalgyti prie kompiuterio, trupinių nenoriu 😀 Aišku eventualiai turbūt pasitaikys, degant darbui pagraužt ką nors ir patrupint…

    O mygtukas – antroje nuotraukoje matomas metalinis įjungimo mygtukas 🙂 Jo viduriukas baltai šviečia arba mirksi kai kompiuteris miega. Ir dar mažytė lemputė mirksi baltai priekyje kairėj.

  4. Išvaizda man nepatiko, o ypač kvadratinės klaviatūros… nors manau svarbiausia “geležis”, ne išvaizda. Šone esančios ventiliacijos angos tikrai naudinga. Aš pats dažnai mėgstu patinginiauti lovoje su laptopu. Ankščiau turėjau dell xps m1530, tai jis taip kojas įkaitindavo, kad atrodo dega 😀

  5. Žiemą gal ir nieko toks šildytuvas kaip tas Dell’as, Tomai? 😀
    Šiaip keista, kad mažai kas gamina modelius su ventiliacija šone – ar gamintojai tiesiog nesusimąsto apie tai, ar čia technologiškai sudėtinga įgyvendinti? Dabar gi daug kas stengiasi lygiuotis į MacBook’us (kurių angos ne šone, bet ir ne apačioj) – o angos kaip dugne taip dugne…

  6. Turiu toki PC jau 3 men. Bateria (6 celiu) laiko max 2-2,5 val, o 5 val tai tik dokumentacijoj nurodytos, panaudosi ilgiau – pati isitikinsi. Vientisas touchpadas, tavo paminetas kaip pliusas, tai bene didziausias sio kompo minusas, nes veikia nepatikimai ir scrolinant zemyn/aukstyn daznai nusispaudzia kairys mygtukas kai to visai nenori, todel iskart buvo pakeistas bluetooth pele. Aliuminis korpusas aisku gerai, bet butent sis jau labai renka pistu antspaudus, tenka daznai valyt, ar dar dazniau plaut rankas. Dar truksta USB 3 jungties. Intelines video plokstes kaip darbiniam kompui pilnai uztenka, papildoma vaizdo plokste dar labiau sutrumpintu ir taip menka baterijos gyvavimo laika. OS – Linux Suse, pabandziau viena diena, visai nepatiko ir pakeiciau i Win XP. Mano poziuriu tai jo pagrindiniai privalumai butu geresne pagrindine plokste nei daugumos siulomu kompu, integruotas bluetooth, antiglare ekranas, greitas HDD, ir dar toks niuansas – turi modema kas retai pasitaiko siuolaikinuose PC (nors siais laikais retai benaudojamas, bet kur tolimoj kelionej tai gali prisireikti). Bendrai paemus, apart paminetu minusu, kuriu kelis galima istaisyti (pele ar 9 cell baterija), pirkinys tikrai geras, pats nesigailiu ir sekmes naudojant.

  7. Ačiū, Tadai, už išsamų komentarą 🙂
    Touchpad’as bent man labai smagus, gal dėl to, kad prieš tai laptopo neturėjau, ir susiformavau naują įprotį prisitaikydama prie šio 🙂
    Liūdna, jei baterija taip neilgai temps – bet ką padarysi. Beje, maniškis buvo su Windows7 professional, o ne Linux Suse, bet čia smulkmena, kurią gali pasirinkti. 🙂

  8. Na del baterijos turiu patikslinti, kad pats visad naudoju ekrano ryskuma 100%, plius pastoviai ijungtas Wi-Fi internetas ir Bluetooth pele. Sumazinus ekrano ryskuma iki kokiu 60% ir isjungus Wi-Fi bei BT (jei nereikalingi), tai turbut istemptu iki max 4val.

  9. Prie trūkumų: nežinau, kaip kitiems, bet man nepatinka, kai audio in/out jungtys būna priekyje. Jei naudojamos tik ausinės ir tik pasidėjus ant stalo, tad gal dar ir nieko. Tačiau, pasidėjus ant kelių ir pan. situacijose tai jau yra trūkumas. Kita vertus, laikant dažniausiai ant stalo ir prijungus prie kokio nors muzikinio centro / stiprintuvo ar pan., tai daug patogiau, kai jungtys yra korpuso šone – jokie laidai netabaluoja priekyje, “darbiniame” stalo plote.

  10. Man šiaip ar taip nepatogu šitą laptopą ant kelių laikyt, per didelis jis ir per sunkus, tai ir nepastebėjau minuso dėl ausinių lizdo priekyje 🙂 Tik po šio komentaro pagalvojau, kad galėtų būti nepatogu kai kuriose situacijos.
    Vis dar džiaugiuosi pirkiniu, jokių didesnių trūkumų nepastebėjau.

  11. “…priekyje kairėje esanti mažytė lemputė, rodanti jog kompiuteris įjungtas.” Sedziu ir ziuriu y savo probooka… Galvoju, kur ta lempute. Jeigu tu apie ta lempute, kuri yra virs SD card slot’o tai ji rodo ne tai, kad kompiuteris ijungtas, bet, kaip ziurint y stacionarus, jeigu neklystu, “Reset” lempute :]

    O siaip labai malonu buvo skaityti straipsni kai giriamas daiktas kuri turi ir gali pasigirti 😛

  12. Po metu ir 9 meneisu naudojimo sukepe vaizdo korta, nunesiau pas “specus” remonto kaina sake sieks 600lt gal net ir daugiau, tuomet nunesiau pas auksaranki, kuris uz 3 kart mazesne kaina sakes pakaitins vaizdo korta, ji atsigaus, taciau zaidimus, gera rezoliucija bei HD filmus teks uzmirsti siekiant ilgaamziskumo, kuris glai buti nuo 1 dienos, iki 1 metu. tai va, pasiimsiu kompa, ir ziuresiu kas cia is jo liko 🙂

  13. turiu sita pc, paliubomu ir tu uzsikabinai ant 1a.lt akcijos, nusipirkai ir jei aisku nezaidi ir pan, tik va rasai blogus, tikrini facebooka ir youtube klausasi muzika, jis galbut tau iki siu dienu gerai veikia be jokiu nesamoniu, o maniski jau praejus metams, pradejo kaist, luzt ir pan, siaip jo, kompas iki tu nesamoniu sakyciau buvo ziauriai super, visi naujausi zaidimai ejo be lago, visos multimedijos programos irgi ledas, o dbr, ka, issipuciu kaskart dulkes, aisku tai realiai nieko nepadeda, kadangi ausinimas gaidiskas, ir kiek girdejau situ probooku beda visu tokia pati, tai vienbalsiai sudas ne kompas.

    1. Ne, maniškis pirktas JAV. Žaist nežaidžiu, darbinis kompas – jau pusantrų metų kone kasdien nuo ryto iki vakaro naudojamas grafikos darbams – kol kas nei menkiausios problemos nebuvo.

      Veikia tyliai kaip bitutė, nekaista, tik su milžinišku rastrinės grafikos failu dirbant šiek tiek lagina, bet vis tiek palyginus su ankstesniu mano kompu pasaka.

      Nežinau ar pačiam pakliuvo kažkoks brokuotas, ar komplektacija kitokia – faktas, kad aš savuoju neturiu dėl ko skųstis. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pranešti apie naujus komentarus el.paštu. Galite užsisakyti ir nekomentuodamas.