Svetainėje garsiai juokiasi ir klega kompanija. Visi sulipę prie stalo, aptarinėja spalvotas korteles ir vėl kvatojasi. Tai ko gero pats pozityviausias, draugiškiausias ir linksmiausias stalo žaidimas, kokį esu žaidusi – Dixit.
Su kuo žaidžiame
Yra krūva kortelių – su visiškai skirtingais, keistais, bet labai gražiais paveikslėliais. Žaidėjai išsidalina po 6 kortas, ir jų nerodo kitiems. Taip pat kiekvienas žaidžiantis gauna pasirinktos spalvos figūrėlę – zuikį – jis, gavus taškų, keliaus žaidimo lentoje, ir tokios pačios spalvos, kaip zuikis, mažytes kvadratines korteles, sunumeruotas nuo 1 iki 6. Beje, žaidėjų skaičius yra 3-6 – daugiau, bent jau šioje žaidimo versijoje, nėra figūrėlių ir kortelių. Tačiau yra kitas variantas – Dixit Odyssey – kurį gali žaisti net iki 12 žmonių.
Trumpai apie taisykles
Pirmas žaidėjas, pasižiūrėjęs į savo kortas, pasirenka vieną, ir sugalvoja ją apibūdinantį žodį ar frazę. Tai turi būti gana aiški užuomina, bet ne pernelyg akivaizdi – tikslas, kad atspėtų bent vienas, bet neatspėtų visi žaidžiantys. Pagal tą frazę visi kiti žaidėjai atrenka iš savo kortų po vieną – panašiausią, ir užverstas paduoda sugalvojusiam. Pastarasis sumaišo savo kortą su paduotomis, ir atverčia visas ant stalo. Tuomet visi, išskyrus frazės autorių, spėlioja – kuri iš kortų yra ta – tikroji, kuriai buvo sugalvota frazė. Pasirinkę jie deda užverstą mažą kortelę su skaičiumi nuo 1 iki 6 – prieš tai susitarę kuri korta eilutėje bus laikoma pirma, antra ir t.t. Visiems padėjus skaičiukus, pirmasis žaidėjas jas atverčia, ir sudeda šalia atitinkamo numerio kortos – paveikslėlio. O tada pasako, kuri korta iš tiesų buvo jo. Jei frazė buvo sugalvota gudriai – vargu ar visi bus atspėję teisingai.
Jei bent vienas žaidėjas atspėjo kuri korta buvo tikroji – jis, ir frazę sugalvojęs žmogus gauna po 3 taškus – zuikiai leidžiasi kelionėn. Taip pat po tašką gauna kiekvienas žmogus, kurio kortą spėliodami pasirinko kiti žaidėjai (parinko labai gerą kortą – jei ji nugalėjo originalą). 😀 Jei visi žaidėjai atspėja, kuri korta buvo frazę galvojusio – visi gauna po 2 taškus, išskyrus autorių. Taip pat, ir jei tikrosios kortos nepasirenka nei vienas.
Žaidimo tikslai
- Sugalvoti gudrius kortų apibūdinimus – reikia, kad nebūtų pernelyg akivaizdu, bet negali būti visiškai nesuprantama.
- Kuomet apibūdinimą galvoja kitas žmogus – parinkti pagal frazę tinkamiausią kortą iš savo turimų – kad kiti nuspręstų, jog ta korta – tavoji.
- Reikia būti atidžiam spėliojant, kuri korta ta tikroji – kartais apibūdinimas tiesioginis, kitais atvejais – filosofiškas.
- Įvertinti ne tik pačią frazę, bet ir koks žmogus ją pasakė. Žodį romantika skirtingai įsivaizduoja skirtingi žmonės – įvertink, kaip tą žodį įsivaizduoja būtent tas žmogus, kuris jį pasiūlė.
Emocijos, emocijos ir dar kartą emocijos
Bent mums žaidžiant buvo be galo linksma. Visi krykštavo, juokėsi, džiūgavo. Apie įtampą ar konkurenciją nei kalbos nebuvo – tiesiog vienas didelis pasilinksminimas. Štai, ar atspėtumėt, kurią iš šių 6 kortų mintyje turėjo ją parinkęs žmogus, pavadindamas ją sunkus apsisprendimas? 😀 Juokinga, bet tinka praktiškai visos kortos.
Žaidimą galima pasunkinti, susitariant dėl temos, pavyzdžiui dainos, filmai ar kt. Na o pritrūkus kortelių – kai jas žinosite kone mintinai – galima įsigyti papildomą kortelių rinkinį, kurių yra išleistas jau ne vienas.
Štai toks, nuo šiol mano mėgstamiausias stalo žaidimas. 🙂 O kokie stalo žaidimai paliko įspūdį jums?
Kokia miela nuotrauka su tais zuikučiais 🙂 primena man vaikystės medinius žaisliukus 😀
Tikrai įdomiai skamba žaidimas iš tavo aprašymo. Jau dabar norisi nubėgti ir įsigyti jį. Na, ir dar papildymus, nes supratau, kad greitai “susižaidžia”. Beje, iš kelių žodžių turi būti apibūdinanti frazė? Kiek jūs maksimaliai žodžių vartojote? 🙂
O, “sunkus apsisprendimas” – galbūt paveiksliukas su kiškučiu ir trimis durimis?
Taip, ir man mieli tie zuikiai 🙂 Ir visi paveikslėliai pasakiško grožio, primena vaikystės knygeles.
Mes žaidėm šešiese, tai tikrai greit “susižaidė” – pradėjo kartotis kortelės, tad papildymas būtų gerai. Dėl žodžių skaičiaus nebuvom susitarę, kas kiek norėjo, tas tiek siūlė, buvo ir po vieną žodį, o vienas apibūdinimas buvo: “moteriškas balsas vyrų tualete” 😀
Chehe, ir neatspėjai “sunkaus apsisprendimo” – aš būčiau gavusi vieną tašką, nes tą kortelę pagal kito žmogaus apibūdinimą iš saviškių atrinkau aš 😀
Vienas iš draugiškiausių stalo žaidimų.Jokių skaičiavimų ir įtampos.Su kuo žaidėme,visiems lb patiko.Reikia tik papildymų įsigyti,bus jėga!!!
Oi Dixit labai užkabina. Atrodo, nenori nieko žaist, bet įkalba kas nors ir paskui jau atsitraukt negali 🙂 ir paveiksliukai labai gražūs, leidžia įsijausti į save, į asmenines emocijas. Labai smagu ir su vaikais pažaisti 🙂