Liepsnojanti L

Kaip fanai mėgstamą serialą gelbėjo

Rytoj būtų praėję lygiai metai po to, kai paskelbiau paskutinį įrašą, bet šių sukaktuvių nebus, nes noriu papasakoti apie ankstesniame straipsnyje minėtą serialą, televiziją, kuri jį nutraukė, ir fanų reakciją į tai.

Liepsnojanti L
Liepsnojanti L

Lucifer, kaip jau rašiau, man yra vienas geriausių matytų serialų. Trečią sezoną daug kas kritikavo ir dalis tos kritikos atrodo pagrįstai, tam tikros siužeto linijos tikrai buvo ištęstos kone iki begalybės, erzino banalūs „dabar jau tikrai atsitiks, tai, ko visi laukia“ momentai, kurie vėl ir vėl būdavo nusukami ar nutraukiami. Suprantu, kad įtampa iki kulminacijos yra būtina, bet kartais jau ėmė darytis juokinga, kaip žiūrovus tampo už nosies. Bet šis straipsnis ne apie tai. Kaip ten bebūtų, nepaisant visų erzinimų ir tampymų, savo nuomonės neatsiimu, tai vis dar vienas geriausių mano matytų serialų. Ir, kaip parodė fanų reakcija į serialo nutraukimą, taip atrodo ne man vienai. Straipsnyje serialo siužeto neaprašinėsiu, tad drąsiai galite skaityti ir jei dar nematėte, bet ketinate pažiūrėti.

Mano iliustracija #SaveLucifer kampanijai
Mano iliustracija #SaveLucifer kampanijai

O buvo taip

Likus keletui dienų iki trečio sezono finalo, FOX – televizija, kuriai priklausė pagrindinė teisė transliuoti ši serialą (šalia dar buvo Hulu bei Amazon Prime, turintys teisę transliuoti serialą internetu, praėjus dienai po pirminės transliacijos, taip pat kitos tradicinės televizijos kai kuriose šalyse, bet ne JAV), paskelbė, kad ketvirto sezono nebus. Lucifer kūrėjai ir aktoriai pranešė apie tai socialiniuose tinkluose, apgailestavo, jog sezono finalas turi nežmonišką cliffhanger‘į, nes niekas nesitikėjo, kad tai bus ne sezono, o serialo pabaiga.

Ir prasidėjo!

Fanai iš viso pasaulio ėmė rašyti žinutes socialiniuose tinkluose, su grotažymėmis #SaveLucifer ir #PickUpLucifer, sukūrė peticiją, skirtą tradicinėms televizijoms ir internetinėms vaizdo transliavimo kompanijoms – visiems, potencialiai galintiems tapti serialo gelbėtojais, rašė laiškus, piešė piešinius ir ko-tik-nedarė. Aktoriai ir kūrėjai, priblokšti fanų meilės įsitraukė į bendrą kovą, žiniasklaidos priemonės ėmė kviesti juos į interviu ir rašyti straipsnius.

Lucifer meme
Lucifer meme

Pradžioje maniau, kad tai truks keletą dienų ir nurims, bet nutiko atvirkščiai – triukšmas tik didėjo. Praėjo savaitė, dvi, trys. Žinučių su grotažymėmis kiekis Twitteryje nuo vieno milijono peraugo į du, keturis, šešis. Aktoriai kasdien bendravo su fanais ir drauge liūdėjo, kad vis dar nėra jokių konkrečių naujienų. Prie palaikymo komandos prisijungė kiti žinomi žmonės, ypač pralinksmino archangelą Gabrielių, bei Dievą kitame fantasy seriale vaidinantys. Dievas gelbėja Liuciferį!

Dar viena mano iliustracija #SaveLucifer kampanijai
Dar viena mano iliustracija #SaveLucifer kampanijai

Suprantama, išgelbėti serialą – tai ne spurgų nusipirkti,  bet Warner Bros. Television, kuriai priklauso Lucifer neketino lengvai pasiduoti. Neketino ir fanai, kurių tik daugėjo ir kurie atidėjo savo reikalus į šalį, kad sudalyvautų masiniuose #SaveLucifer vakarėliuose Twitteryje, kai sutartu metu visi žiūrėdavo tą patį epizodą, komentuodavo ir dalindavosi gif‘ais, nuotraukomis, piešiniais. Jie pirko kitų fanų nupieštus marškinėlius su užrašais #SaveLucifer, rašė fanfiction kūrinius su savomis ketvirto sezono pradžios versijomis, kad nuramintų vieni kitų nerimą dėl to, kas būtų buvę, bet nebeaišku ar bus. Bet kuri FOX parašyta žinutė socialiniuose tinkluose būdavo apipilama tūkstančiais komentarų apie Lucifer.

Tai kodėl gi FOX atsisakė Lucifer?

FOX pakomentavo, jog Lucifer buvo nutrauktas dėl neitin gerų reitingų, tačiau reitingus jie skaičiavo naudodamiesi daugelio manymu atgyvenusia Nielsen Ratings sistema, neįvertindami žiūrinčių serialą ne pagrindinės transliacijos metu, žiūrinčių internetinėse platformose (Hulu, Amazon Prime), be to šiuose reitinguose dalyvauja tik JAV auditorija, ir tik ta dalis, kuri turi pajungtas Nielsen dėžutes. Tačiau net ir tokie netikslūs, tie reitingai buvo geresni už kito serialo, kurį FOX pratęsė. Kitas dalykas buvo tai, kad kai kurių fanų manymu FOX, sąmoningai ar ne, patys smukdė serialą, mat jo nereklamavo, beveik neanonsavo ir kiekvieną sezoną bent kelis kartus nutraukdavo tam, kad vietoj jo parodytų kažkokius sportinius renginius ar dar ką nors. Galiausiai, kaip sakė Tom Ellis, seriale vaidinantis Liuciferį – reitingai neatspindi fanų aistros. Socialiniai tinklai ją atspindi.

Atomazga

Penktą savaitę fanai vis dar kėlė triukšmą, kai, likus vienai dienai iki aktorių kontrakto pabaigos Netflix paskelbė išgelbėjusi Lucifer. Džiaugsmas buvo nenusakomas. Aktoriai dalinosi video žinutėmis fanams, kuriose graudindamiesi dėkojo, ir kartojo, jog fanai buvo išgirsti, ir tai jų dėka ketvirtas sezonas bus.

Ačiū, Netflix
Ačiū, Netflix

Na, nebūtų tokių fanų, jei serialas būtų šiaip sau. Esu girdėjusi apie atšauktus ir išgelbėtus serialus, kuriuos perpirkdavo kitos televizijos, esu girdėjusi apie liūdinčius fanus, bet savo akimis matyti tokios kampanijos, dievaži, dar neteko. Netflix naujienai pasirodžius buvo parašyta daugiau nei 9 milijonai Twitter žinučių, tai buvo Twitterio mėnesio Top Trending Topic, o jau kiek kartų grotažymės trend‘ino neverta net skaičiuoti. Lucifans arba Lucifam save vadina ši bendruomenė, kurioje – žmonės iš viso pasaulio, įskaitant Antarktidą.

Lucifer season 4
Lucifer season 4

Netflix pažadėjo ketvirtą sezoną iš dešimties epizodų, kas yra gerokai mažiau nei ankstesniuose sezonuose, tačiau kadangi Netflix yra internetinė platforma, serialo kokybė tik gerės, mat nereikės numatyti reklaminių pertraukų, tad veiksmas bus vientisesnis, o serijų trukmė nebebus apibrėžta sekundžių tikslumu. Be to, Netflix yra kur kas laisvesnė turinio požiūriu, vargu ar spaus serialo kūrėjus kurti vaikams tinkamą turinį, kas beveik garantuotai buvo kol serialo namai buvo FOX. Taip pat, žinant FOX meilę policinėms dramoms, galima tikėtis, kad Lucifer sumažės šio elemento, o vietoj jo padaugės daugelio trokštamos mistikos. Galiausiai, Netflix teigia, jog ketvirtas sezonas nebūtinai bus paskutinis, yra visos galimybės ir penktam.

Turės praeiti šiek tiek laiko, kol esami Lucifer sezonai taps prieinami visų regionų Netflix, kadangi juos turėjo teisę rodyti kitos internetinės transliacijos platformos, tačiau aš tikiuosi, kad netrukus ir mes Lietuvoje galėsime žiūrėti Lucifer būtent per Netflix.

Ačiū, Netflix!

Įrašo “Kaip fanai mėgstamą serialą gelbėjo” komenatarų: 2

  1. Aš maniau čia bus apie The Expanse 🙂 Panašiai, bet dingo iš SIFI kanalo ir nusipirko Amazon 😀

    (buvau vienas prisidėjęs prie to. cha.)

    1. Bet kaip smagu, kai fanams pavyksta išgelbėt mėgstamus serialus! 😀 Anksčiau kažkaip ar nebūdavo tokio masiškumo, ar nelabai kas kreipdavo dėmesį, bet dabar toks jausmas, kad kuo toliau – tuo dažniau vienam kanalui atšaukus – kitas kanalas perima. 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pranešti apie naujus komentarus el.paštu. Galite užsisakyti ir nekomentuodamas.