Gitara

Kaip pradėti groti gitara

Žinot, turiu gitarą jau ne vienerius metus, bet pramokti ja groti sekėsi sunkiai. Pasiteisinimų galėčiau sugalvoti ne vieną: mano mažos rankos, todėl sudėtinga išmokti kai kuriuos akordus (yra net tokių, kurie man fiziškai neįmanomi – tiesiog per trumpi pirštai); esu labai nedisciplinuota nuobodesniems dalykams, o daugelis pradedantiesiems skirtų pamokų nėra itin įdomios; neturiu žmoniškų muzikos teorijos pagrindų, todėl kartais tiesiog nesuprantu kaip groti, ir kodėl būtent taip ir t.t. Bet šis straipsnis bus ne apie pasiteisinimus, o priešingai – kaip žengiau pirmuosius žingsnius, nugalėjau tinginį ir pradėjau groti gitara. Jei tu taip pat nori ir niekaip negali pradėti, arba jauti, kad tobulėji lėtai – šis straipsnis tau.

Gitara
Gitara

Derėtų paminėti, kad iki virtuozo man dar laaabai toli, bet įgijau neblogus pagrindus, suformavau įprotį groti, patobulėjau ir turiu galimybes ir motyvaciją tobulėti toliau. Šį mano persilaužimą lėmė Courseroje įvykęs, Berklio muzikos koledžo organizuotas kursas Introduction to Guitar, trukęs 6 savaites.

Užsirašyti į kursą įkalbėjo draugas, turintis gerokai daugiau patirties grojant gitara. Jam kursas buvo lengvas, nors šio bei to išmoko ir jis. Man kursas buvo sunkus, kartais norėjosi sudaužyti gitarą, viską mesti ir apsiverkti (na gerai, gal kiek perdedu), bet todėl tik dar labiau džiaugiuosi jį sėkmingai įveikusi 🙂 Išmokau labai daug ko, nors kai kas dar turi susigulėti galvoje, o kai kur dar reikės daug praktikos, vis dėlto progresas ir rezultatai yra akivaizdūs.

Taigi apie kursą

Kaip ir minėjau – jis trunka 6 savaites. Kas savaitę skelbiamos video paskaitos, kuriose aptariama ir teorinė dalis, ir praktinė. Pažiūrėjus paskaitas reikia išspręsti testus iš paskaitų medžiagos. Kiekvieną testą galima spręsti iki 100 kartų, tad jei nepavyksta visko atsakyti teisingai – gali pasitaisyti, įskaitomas bus tik geriausias rezultatas. Testai sudarys 50% galutinio balo.

Antra namų darbų dalis – praktinė. Kiekvieną savaitę reikia sugroti konkrečias užduotis (2-5), apie kurias kalbama video paskaitose, pateikiamos natos, akordai, tab‘ai. Savo grojimą reikia įrašyti, įkelti į Soundcloud‘ą ar kitur, ir pateikti nuorodas namų darbų sekcijoje iki deadlaino pabaigos. Visi namų darbai grojami su metronomu – laikytis ritmo mokaisi nuo pat pradžios. Man tai buvo neįprasta, ir pradžioje tik dar labiau apsunkino reikalus, bet kurso pabaigoje taip įpratau, kad ritmo nebesiklausiau ir neskaičiavau, o jaučiau.

Pasibaigus namų darbų įkėlimo deadlainui keletą dienų vyksta anoniminis darbų vertinimas – tu turi įvertinti mažiausiai 5 kolegas, lygiai taip pat kiti vertina tave. Šių namų darbų įvertinimai sudarys likusius 50% galutinio balo.

Pradžioje namų darbai pasirodė gana paprasti, bet kuo toliau – tuo daugiau praktikos jie reikalavo. Kelias paskutines savaites grojau kiekvieną dieną po mažiausiai valandą, o paskutinę deadlaino dieną – neretai ir po 5-6 valandas, kol galiausiai sugebėdavau įrašyti taip, kad būčiau patenkinta savimi. Be to pastebėjau, kad kol groju šiaip – viskas atrodo sekasi neblogai, tik pradedu įrašinėti – iš susijaudinimo pasipila klaidos. Draugui buvo daug lengviau, bet jis ir patirties turi daugiau. Oi, bet dar neseniai apskritai nebūčiau patikėjusi, kad sugebėčiau groti 5-6 valandas per dieną. 🙂

Diskusijų forumuose mačiau daugybę besiskundžiančių naujokų – visiems skaudėjo pirštus, kol nesukietėjo pirštų galiukai, daugelis niekaip negalėjo teisingai paimti barre akordų (tam ir dar trims praktinėms užduotims buvo duota savaitė) kitiems sunkiai sekėsi laikytis ritmo arba išmokti teisingai sugroti paprastas melodijas, kurias užduodavo. Gali būti, kad nemaža dalis kursą pradėjusių vėliau jo atsisakė, bet tie – kas liko, labai padėjo vieni kitiems padrąsinančiais komentarais, o po kurio laiko jau ir patys ėmė džiūgauti pagaliau įveikę savo sunkiausią užduotį. Pabaigoj pasipylė laimingų žmonių padėkos už nuostabų kursą – ankstesniuose kursuose tokios didelės euforijos matyti neteko. 🙂

Paskutinės savaitės užduotys man asmeniškai suteikė daugiausia džiaugsmo ir realaus pojūčio, kad galiu groti. Reikėjo sugroti dvi skirtingas dainas, kurias sudarė du garso takeliai – ritmo partija akordais, ir solo partija natomis (na ir dar nemokamas nekomerciniams tikslams būgnų takelis, kurį draugas surado internete, kad skambėtų smagiau, nei metronomas). Kai galiausiai sugrojau abi dalis, ir sujungiau jas į vieną – išgirdau kažką, kas panašu į tikrą muziką. 🙂 Puikiai suprantu, kokie svarbūs buvo visi namų darbai – gamos, akordai, melodijos, bet vis dėlto smagiausia ką nors pagaliau iš tiesų sugroti. Net jei vis tiek dar liko klaidų. Aišku jų dar liko, bet ei – aš jau groju – vos po šešių savaičių!

Apibendrinant – kursas nėra lengvas, daugelis sako, jog tai daugiau nei Introduction to Guitar. Būtų daug lengviau, jei pradėdamas jau mokėtum šį bei tą – atvirus akordus, bent dalį barre ir power akordų, alternate picking ir pan. Bet tikrai įmanoma jį pabaigti ir neturint jokios patirties, tiesa gali reikti skirti nemažai laiko praktikai ir tikrai reikia nusiteikimo, bei užsispyrimo. 🙂

Sėkmingai kursą pabaigusiais laikomi studentai, surinkę 70% ir daugiau – jie gauna baigimo pažymėjimus. Pasigirsiu, jog surinkau 100%, tiesa man pasirodė, kad vertintojai nebuvo labai griežti – turbūt visi suprato, kaip sudėtinga naujokui viską išmokti per tokį trumpą laiką. Sulaukdavau ne tik pastabų, bet ir smagių komentarų, pavyzdžiui sykį kolega parašė: “You rock!” – laimės buvo pilnos kelnės 😀

Dar vienas svarbus dalykas kurso naudai – bent aš kartais tiesiog tingėdavau mokytis gamas ar tas pačias akordų sekas. Užsirašius į kursą tingėjimui neliko laiko – žinojau, kad jei nesipraktikuosiu – nespėsiu išmokti namų darbų, nebaigsiu kurso, o juk groti iš tiesų noriu. Tad pradėdavau groti, o paskui darėsi vis smagiau, kol galiausiai tinginio neliko ir aš ėmiau mėgautis net sunkiai įveikiamomis užduotimis 🙂

Balandžio 28 prasideda nauja kurso sesija, pirmyn! Jei kilo klausimų – klauskit komentaruose. 🙂

Įrašo “Kaip pradėti groti gitara” komenatarų: 29

  1. Chi chi, įdomiai 😀 Aš tai pradžioj su juo negalėjau groti, grybavau 🙂 Bet tikiuosi priklausoma netapsiu.

 1. Šaunus straipsnis, mane taip pat suviliojo nusipirkti gitarą ir mokytis groti, juolab kad širdis senaii prie muzikos ir pačiam norisi kurti kažką savo.

  Bet man šiame straipsnyje pritrūko jūsų realių pvz. iš soundcloud, kad įvertinti kaip iš tikro jums sekėsi ir kaip tobulėjote.

  1. Na iš pavyzdžių tobulėjimo nelabai matysis, nes visos užduotys buvo labai skirtingos. Gali pasirodyti, kad kokią 5 savaitę groju blogiau, nei 2, nežinant kuo tos užduotys skiriasi, bei kas sudėtingiau naujokui. 🙂 Na ir šiaip daugelis jų visai neįdomios, vienokia gama, kitokia gama, vienoks pickinimas, kitoks pickinimas, vieni akordai, kiti… Gal kada įmesiu, kai ką nors tikrai gražaus sugrosiu 🙂

   Bet tikrai rekomenduoju išbandyt šį kursą – jei norisi groti tai gali tapti puikus break through. 🙂

 2. Visai sudomino tas kursas, nes turiu panašią istoriją – yra gitara, moku pabrazdinti kai nieks negirdi, kad pačiam atsipalaiduoti, bet visas progresas sustojo maždaug ties kelių pagrindinių akordų pastatymo teorijos. Tuo tarpu visada gailiuosi, kad nemoku daugiau ir kad per tiek metu tik tiek teišmokau.

  Kiek supratau čia yra online kursas? Iš pradžių pasirodė, kad tokie kursai turėtų būti mokami, bet lygtais matau – “Join for Free”. Kaip yra iš tikrųjų? Šiaip nebūčiau prieš ir pamokėti, jei nuo to mokymo kokybė pagerėtų.
  Ar dalyvauja kursuose, kokie nors mokytojai/repetitoriai, kurie profesionaliai nukreipia ten kur reikia, jei nuklysti – ar pastabas/komentarus gauni tik iš savo kolegų-mokinių?
  Ar kursas kažkuo padeda tiems, kurie taip pat yra be teorijos pagrindų ir be ypatingai išvystytos klausos/ritmo?

  1. Kursas yra online, nemokamas. Jei yra noras, galima nusipirkti patvirtintą kurso sertifikatą (sutikrins tapatybę), tai šiek tiek kainuoja, nežinau, bet ~100-150 Lt. Pats kursas nuo to nei kiek nesikeičia, tiesiog dailesnis ir solidesnis sertifikatas, nei baigimo pažymėjimas.

   Dėstytojų, mokytojų, repetitorių realiai nėra, vertina ir pataria tik kolegos bendrakursiai, nes kursas yra milžiniškas, vienu metu gali dalyvauti keliasdešimt tūkstančių studentų. Forumuose yra prižiūrintys asmenys, kurie padės kilus techninėms problemoms. Šitaip vyksta kiek žinau visi kursai Courseroj ar panašioj platformoj: dėstytoją matai tik video paskaitose.

   Manau padeda ir be teorijos bei klausos atėjusiems 🙂 Pati būtent tokia save ir laikau – nei teorijos, nei išvystytos klausos, su metronomu grot nemokėjau 🙂 Teorija pateikiama nuo pačios pradžios iki sudėtingesnių dalykų, beveik viskas labai aišku, kai ką gali norėti pasigilinti papildomai, bet aš jaučiuosi įgijusi konkretesnį pagrindą po kojomis, nes prieš tai apskritai buvau bim bam. 😀

 3. Adi, metronomas labai padeda išugdyti vidinį metronomą. Todėl kuo daugiau jį naudoji, tuo geriau vėliau palaikai ritmą be metronomo. Patikrinta 🙂 Bet taip, prisiversti pradžioje naudoti metronomą labai sunku, ypač jei jau kažkiek moki groti. Tada atrodo, kad vėl nieko nebemoki 🙂

  1. Man pasirodė, kad pradėjusi grot su metronomu sužinojau, kad iki tol iš tiesų nemokėjau, tik maniau, kad moku 😀 Žmogus kažkodėl klaidingai įsivaizduoja, kad groja pagal ritmą, ir tik įsijungus metronomą bei įrašius savo grojimą pasimato, kad vat ir ne 😀

   Visiškai sutinku su mintimi, kad metronomas ugdo vidinį metronomą. Kurso pabaigoj jau nebeturėjau problemų groti, prisitaikydavau prie skirtingo bpm skirtingoms užduotims ir jei nugrybaudavau – tuoj pat atsistatydavau. O ir nugrybavimo priežastis būdavo labiau techninė, nei dėl ritmo pametimo, pavyzdžiui – dar nespėju greit paimt kokio sudėtingesnio barre.

  2. Aš ir neprieštarauju, kad metronomas padeda.

   Bet kaip jau sakiau, žinau ir atvejį, kai žmogus be metronomo ar būgnininko groti nebegali 🙂 Ir ten ne koks amateuras beginneris, bet turbūt jau 15 metų grojantis gitaristas, su grupe įrašęs, jei neklystu, 5 albumus.

   Bet va neateina į repeticiją būgnininkas ir neatsiranda metronomo – viskas, šakės 😀 Visi žvengia, pats žvengia, bet neišeina, ir tiek 🙂

 4. Smagu, kad save nugalėjai ir tai įveikei. Ši pergalė bus naudinga ne tik dabar, bet ir ateityje, įveikiant kitas užduotis – tiesiog pasąmonėje įsirašys prisiminimas apie tai, tad kuo toliau, tuo bus mažiau neįmanomų padaryti dalykų. 😉
  Šiaip, iš patirties galiu pasakyti, kad lankantiems muzikalkę tekdavo groti bent po valandą kasdien (net ir vasarą!). Žinoma, jeigu instrumentas patikdavo, problemų groti nebūdavo, bet jei ne, būdavo sunkiau. Aš, pvz., smuiku retai kada valandą išgrodavau, o pianinu – be problemų. Tiesa, grodama pianinu neretai nuo gamų ir Bacho nuklysdavau į man įdomesnės muzikos grojimą (pop-rock), na, bet praktikos vis tiek buvo. 😀 Gitara irgi bandžiau groti. Kažkaip neprilipo – matyt styginiai instrumentai – ne man. Tiesa, akordų pramokau, netgi “Metallica” “Nothing Else Matters”, bet tik tiek. Liūdi dabar gitara tėvų name (kaip, deja, ir kiti instrumentai). Vis pagalvoju, gal parsivežti. Žodžiu, jei norėsiu pasitobulinti grojime, pasinaudosiu tavo patarimu. 🙂

 5. Gal ir truput truput ne į temą, bet galbūt blogo autorė (o gal ir kas iš komentatorių) galėtumėte patarti, kokią gitarą reikėtų rinktis – akustinę ar klasikinę? Suprantu, jog gitarų modelių – begalė, bet ar verta mokėti iki 400, ar reikia investuoti daugiau?

  1. Siūlyčiau rinktis pagal mėgstamą muziką. Mano pirma gitara – elektrinė, nes noriu groti roką 🙂 Kai kas sako, kad galima pradėti nuo akustinės, o po to pereiti prie elektrinės – bet kam man to reikia, jei noriu groti elektrine? Juolab, kad akustinė gitara turi savus niuansus, elektrinė – savus, ir mokytis bus ką bet kuriuo atveju.

   Na bet jei man reiktų rinktis tarp akustinės ir klasikinės – imčiau akustinę. Man metalinių stygų skambesys arčiau širdies, nei nailoninių. 🙂

   1. Su nailoninėm stygom – čia klasikinė-akustinė. Tačiau yra akustinės ir su metalinėm stygomis. Dar būna ir su garso nuėmėjais, kad galima būtų jungti tiesiai prie aparatūros, ir rezultate groti vos ne tą patį roką.
    Aišku grojimo stiliai grubiai tariant – skiriasi. Akustinės – labiau ritmas, akordai, arpedžio, elektrinės – labiau solo, lead gitaros. Bet čia toks grubus pasiskirstimas – realiai ir su elektrinėm galima klasiką grot. 😉

    Už 400 padorią elektrinę gitarą vargu ar nupirksi, ypač jei skaičiuot, kad reikės dar – arba kūbą/stiprintuvą pirkti, arba bent jau padoresnį kompiuterį turėt. Nors už tiek ir akustinės labai padorios sunkiai surasi.
    Aišku pradžiai tikriausiai žiauriai brangios ir nereikės, bet
    jei per pigią, nekokybišką kokią nors gausi – tai gali šiek tiek ir atbaidyti mokyti, kai stygas neis normaliai užspaust, imant barre visokius. Ir sakyčiau, kad elektrinė vis vien brangiau atsieitu.

    1. Aišku, dėkui. Taip išeina, neskubėsiu – geriau jau padoresnei pataupysiu.

     O neturite patirties per skelbimus perkant? Nes mačiau visai neblogų deal’ų yra, tik vat niekas nepirkęs iš ten.

     1. Jei nelabai nusimanai – per skelbimus pirkt nepatariu. Gali nusipirkt kokią, kurios neišeina suderint, neskamba – tiesiog išmest pinigus.
      Eičiau į muzikos prekių parduotuvę, ten dirbantys žmonės patys yra muzikantai ir mielai patars, pagros skirtingomis gitaromis arba duos išbandyti pačiam, papasakos kuo skiriasi viena gitara nuo kitos, kokią pirktų patys, o nusipirkus dar ir sureguliuos viską, ir garantiją turėsi.
      Tiek “Muzikos Faktorius”, tiek “Tamsta” man paliko tik gerus įspūdžius 🙂

    1. Ispaniška – tai čia gryna klasikinė gitara, su nailoninėm stygomis. Elektrinė tikrai nelabai tiks.
     Per skelbimus – kaip ir visur. Tikrai galima rasti gerų variantų, bet yra ir rizikos. Šiaip geros gitaros – ko senesnės, to labiau vertinamos (aišku, jei prižiūrėtos).;)

 6. Atsimenu, dar iš pradžių būdavo šokas, kai namie – ar su metronomu, ar su GuitarPro, ar dar kuo – gabalą, atrodo, normaliai išmoksti.

  Ateini į repeticiją, bandai grot kartu su kitais ir pamatai, kad nė velnio tu to gabalo nemoki 🙂

  1. Taip, išmokus grot savarankiškai – reikia dar išmokt grot kartu su kitais 😀 Mes su draugais buvom vieną gabalą išmokę jau atrodo iki kaulų smegenų – grojom trise: aš gitara ritmas, draugas gitara solo ir dar vienas draugas – būgnais. Išmokom iki kaulų smegenų, nes tai buvo kone vienintelis gabalas kurį tuo metu buvau pajėgi išmokt grot ir aš 😀
   Sykį atvarė draugė, kuri dainuoja, davėm jai tekstą, pradėjom grot, viskas normaliai, tik ji uždainavo – visi nutilom ir spoksom išpūstom akim į ją 😀 Ir ne todėl, kad blogai dainuotų – dainuoja ji tikrai gerai 😀

 7. Dėl gitaros pirkimo pradedančiam:

  Siūlau nieko nelaukti ir pradžioje įsigyti nebrangią gitarą. Dabar pilna visokių komplektų už juokingą kainą:
  http://www.thomann.de/gb/clifton_e_guitar_custom_bk_pack_bundle_3.htm
  Jei norisi žinomos firmos, kad ir šią startinę “Fender” gitarą:
  http://www.thomann.de/gb/fender_squier_bullet_strat_hss_rw_bsb.htm

  Vis vien pradžioje jūs dar nežinote savo poreikių, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis instrumentą. O vėliau galėsite taupyti savo svajonių instrumentui.

  Svarbu pasirinkti kokią, akustinę ar elektrinę gitarą pirkti. Čia pasikartosiu: jei mėgstate dainuojamąją poeziją, ramias, gražias dainas, norite groti gamtoje – rinkitės akustinę, jei roką/metalą – elektrinę. Nes su akustine tiesiog neišspausite tiek kietumo, kiek su elektrine. Tiesa, elektrinei būtinai reikia efekto (rekomenduoju nebrangų gitaros procesorių), ją reikia prie ko nors prijungti. Tam tinka kubas ar bet kokios kolonėlės su stiprintuvu. Jei norėsite muziką įrašinėti į kompiuterį ar tiesiog groti per jį, tam reikėtų tam tikros įrangos (audio interfeiso arba tiesiog garso plokštės). Jei įdomu, klauskite – patarsiu, iš ko galima rinktis.

  Beje, dar yra tokia bosinė gitara 🙂

  1. Aha, šiuo metu turiu kompiuterį su eiline garso plokšte – kaip manote, ar ji tiktų? Modelio tiksliai nepasakysiu, bet tradicinė, komplektinė notebook’o plokštė ir tiek. Ar galėčiau pasijungti gitarą prie jos ir įrašinėti?

   O apskritai, ar elektrinei reikia to kubo ar užtenka paprasčiausių kolonėlių?

   1. Kubas yra kubas – pagamintas specialiai grojimui gitara. Mano galva kolonėlės neduos tokio skambesio, kaip kubas, nors daug kas priklauso ir nuo to, kokios tos kolonėlės – kokios nors rimtos, studijinės matyt gali skambėt geriau nei pigus mažas kubelis.

    Siūlyčiau pirkti nedidelį practise amp’ą, kad ir 10-15W. Žinoma, kai išgirsi kaip skamba koks rimtesnis lempinis kubas – skirtumas bus akivaizdus, seilė nutys… 🙂

   2. Jei yra padoresnis kompiuteris, tai įmanoma groti ir be kubo. Yra dabar jau gan pažangios emuliavimo programos, kaip tarkim GuitarRig, kuriuos turi gan nemažai privalumų lyginant su kubais, bet turi ir trukumų. Pagrindinis trukūmas – garso uždėlsimas. Nu ir aišku tada dar reikės ir apie aparatūrą pagalvot, jei groti per ausinės neužteks.
    Uždėlsimas priklauso pagrinde nuo kompiuterio ir garso kortos – jei kompiuteris padoresnis, tai tas uždėlsimas tikrai pakenčiamas net ir profesionaliai grojant ar įrašant.

    Iš privalumų būtų tas, kad įrašant gitarą su GuitarRig – visus efektųs, kompresorius ir visą kitą galima reguliuoti bet kokioj stadijoj – ir įrašant, ir įrašius, ir suvedinejant viską.
    Patį garsą galima išgaut tikrai praktiškai bet kokį – palyginimą su aibe įvairių stiprintuvų/procesorių. T.y. galėsi groti kaip Rammsteinas, galėsi kaip ACDC ar Metallica – viskas konfigūruojama, o internete galima surasti jau sukurtus presetus. 😉

 8. Lukai, iš esmės pradžioje galima išsiversti ir su įprasta kompiuterio garso plokšte. Tereiks gitarą prijungti prie LINE IN arba MICROPHONE lizdo. Gaila, kad nešiojamuosiuose kompiuteriuose LINE IN dažniausiai nebūna arba išvis būna kombinuotas tik MICROPHONE/LINE OUT lizdas, kas yra visiška nesąmonė muzikantui.

  Kaip minėjo Aleksandras, yra programų (pvz. “GuitarRig”), kurios leis naudoti daugybę gitaros efektų. Taigi, nebūtinas bus ir pedalas-garso procesorius. Tačiau minėtas garso vėlavimas – labai rimta problema. Jei jis bus per didelis, groti tiesiog bus neįmanoma. Šią problemą galima išspręsti kompiuteryje įdiegus vadinamąsias ASIO tvarkykles. Gaila, kad jos veikia ne su visomis programomis.

  Aš asmeniškai kubų, ypač pigių nelabai mėgstu, todėl tiesiog siūlau įsigyti pigų gitaros procesorių, o prie jo jau galima jungti kolonėles arba tiesiog ausines. Kad ir tokį:
  http://www.thomann.de/gb/digitech_rp_55.htm
  Pigiausi modeliai nelabai patogūs naudoti, tačiau gitaros garso kokybę pakels į visiškai kitą lygį.

  Turint šiek tiek pinigų ir norint įrašinėti gitarą į kompiuterį, rekomenduoju įsigyti išorinę garso plokštę (angl. audio interface). Ji iš karto išspręs net kelias problemas: garso vėlavimo, kokybiško įrašymo ir kokybiško atkūrimo. Daugelis modelių turi kelis įėjimus, taigi vienu metu per juos galima įrašyti kelis atskirus garso takelius ir vėliau juos redaguoti. Beje, su tokiomis garso plokštėmis dažnai būna ir įrašams tiesiog būtina muzikos kūrimo programa (angl. DAW arba Digital Audio Workstation). Dažniausiai tai apkarpytos jų versijos, bet pradžiai to tikrai užtenka. Va pora palyginus nebrangių garso plokščių, kurias buvau pats nusižiūrėjęs:
  http://www.thomann.de/gb/m_audio_m_track.htm
  http://www.thomann.de/gb/focusrite_scarlett_2i2.htm

  Dar labai įdomias, specialiai gitaristams skirtas garso plokštes kuria “Line6”, pavyzdžiui, “Line6 Pod Studio UX1”:
  http://www.thomann.de/gb/line6_pod_studio_ux1.htm
  Tokią turi čia aukščiau rašęs Adis. Ji ne tik leidžia įrašinėti gitarą ir vokalą vienu metu į atskirus takelius, bet ir turi programą, kurioje yra daugybę garso efektų gitarai ir vokalui. Pamenu, kad net prijungus prastoką gitarą, šie efektai padarė, kad ji skambėti, lyg normali.

  1. Aha, intefeisai yra pakankamai didelis gėris. Kažkada pas save bloge rašau apie UX1, tada dar besivadinusį ne “Pod Studio”, o “Tone Port”. http://www.adis.lt/2008/10/19/e-gitaristo-dziaugmas/

   Tikrai patogus dalykas – ir įrašams, ir grojimui. Ir šiaip, kaip kompo garso korta.

   Visa bėda, kad realiai skirtas groti vienam. Jei groji grupėje – nori nenori reikės bent procesoriaus, jei ne kubo ar efektų pedalų. Na, arba tampytis į repeticiją kompą + interfeisą (+instrumentą), kas bent jau man labai nepatinka.

   O juk jei grosi, vis tiek anksčiau ar norėsi pagroti kartu su kažkuo 🙂

   Bet būtent pradedančiajam gitaristui interfeisą labai rekomenduoju. Pigesnis, mažiau vietos užimantis, bet garso prasme už visokius pratice ampus žymiai geresnis variantas, ir jei groji elektrine, turi dešimtis ar ir virš šimto (niekada neskaičiavau, vis tiek naudoju ne daugiau 10 mėgsamiausių 😉 efektų, kuriais ne tik smagu žaisti, bet ir taip žaisdamas mokaisi, perpranti efektų veikimą, grojimo mechaniką irfiziką – visus gesinimus, bendus, artificial harmonics etc. Ta prasme, lygini, kaip su skirtingais presetais skamba ir logiškai viskas išsidėlioja.

   Dar man labai patinka įrašymo komforatbilumas. Pas mane namuose gitara visada prie šito prijungta, tai bet kuriuo metu tiesiog pasileidi efektų programą (be jos kompas gitaros tiesiog negirdi/nemato/nejaučia) ir audioredaktorių, ir per ~10 sek. (ar per kiek ten viskas įsikrauna) gali įrašinėti. Jokių perjunginėjimų ar laidų kaišiojimo. Žiūri filmą ar geimini, kyla idėja rifui, klikteli pele, prasigroji, dar du kartus klikteli pele – pasileidi audioredaktorių ir paspaudi “Record”, įrašai rifą, išsiunti kitiems grupės nariams su prierašu “ką manot?”, viskas – toliau žiūri filmą ar geimini 🙂

 9. Beje, jei kam įdomu kaip įrašynėti gitarą namų sąlygomis ir jei rusų kalba netrukdo, tai siūlau pažiūrėti šį video – https://www.youtube.com/watch?v=s9N13nzCo1M
  Jei su rusų sudėtinga – tai galima šiaip paklausyti ką jis įrašė rezultate.;)
  Parodo ne tik kaip įrašyti gitarą, bet ir kaip aplamai padaryti iš to šiokia tokia dainuške – su gitara, bosu ir būgnais, neturint pilno grupės sastato.
  Nėra ten kažkokių tai žiauriai mokslinių ir netikėtų dalykų – tiesiog šiaip įdomiai ir smagiai pasakoja, kad įdomu pažiūrėti-paklausyti net ir žinant visą tai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pranešti apie naujus komentarus el.paštu. Galite užsisakyti ir nekomentuodamas.