Danielius

Kaip uždirbti daugiau iš individualios veiklos, nekeičiant darbo metodų? Svečio įrašas #01

Esu ne sykį mačiusi svečio įrašų kituose blog‘uose, užsienio blogosferoje tai ypač populiaru. Tačiau per visą šio blog‘o gyvavimo laiką pati dar nesu turėjusi tokio. Pristatau pirmąjį svečio straipsnį, kurį parašė Danielius Goriunovas, internetuose geriau žinomas kaip Debesyla. Parašė specialiai šiam blog‘ui, kaip dar vieną įrašą į mano seniau publikuotų straipsnių/patarimų freelanceriams ciklą. Ačiū, Danieliau!

Kaip uždirbti daugiau iš individualios veiklos, nekeičiant darbo metodų?

Uždarbis nėra tai, ką gauni iš klientų.

Niekada nebuvo.

Uždarbis yra tai, kas lieka atmetus išlaidas. Juk, jei atidarysi bandelių verslą ir kepimui išleisi po 15 centų, o parduosi jas po 14 – uždarbio, pelno, nebus. Individualioje veikloje tarpininkų mažiau, bet taisyklės tos pačios.

Jei nori uždirbti daugiau – didink pajamas arba mažink išlaidas. Kito kelio nėra.

Kaip padidinti pajamas nekeičiant darbo metodų? Tai, deja, neįmanoma. Jei nori daugiau pajamų – privalai mokytis ir įgautas žinias pritaikyti. Kaip ir kur mokytis, papasakosiu.

Bet pirmiau…

Danielius
Pasakoja Danielius. Skaitomiausio lietuviško saviugdos tinklaraščio – Debesyla.lt – autorius.

…Kaip tavo išlaidos?

Žinai, aš, kaip tikras suaugęs žmogus, turiu tokį “Asmeninių finansų žurnalą”. Jį vedu pasidaręs lentelę į Google sheets, nors yra ir lengvesnių būdų finansų sekimui. Šį mėnesį ilgai atidėliojau jį užpildyti, nes žinojau – situacija nebus gera. Per praeitą mėnesį patyriau daug išlaidų ir jau rizikavau stovėdamas “Rimi” kasoje pritrūkti pinigų.

Tai va, neskaičiuoti išlaidų labai patogu, nes sekti, kiek išleidi – baisu!

Juk tada ir pamatai, kur kyšo smulkmenų ragai. Tie vieno vakaro Mojito kokteiliai bei nekaltos parūkymo pertraukėlės. O jei dar priekabus sutuoktinis pamato, kur išleidai pusę algos…

Bet ar tikrai išlaidų reikia bijoti?

Taigi jei nežinosi – niekas nepasikeis. O jei žinosi… Jau pakeisti gali.

Mr. Money Moustache, asmeninių finansų superherojus, kurio sekėjų turime ir Lietuvoje, turi 6 taisykles, kaip išeiti į pensiją 30-ties ir daugiau nedirbti nė diena ilgiau. Jei tik nesinorės dirbti, be abejo.

Jei pensija 30-ties tau skamba neįmanomai arba manai, kad tai gali tik gyvenantys Japonijoje, programuotojas iš Vilniaus, Povilas Panavas, tavo nuomonę pakeis.

Tai va, šešios taisyklės, apie kurias galime ir padiskutuoti.

  1. Venk švaistymo. Aplinkui mus įprasta švaistyti kalnus eurų, nors įsivaizduojame, kad eurų neturime. Švaistai, garantuoju, ir tu. Jei netiki – išbandyk mėnesio be pirkinių iššūkį. Aš bandžiau. Pamačiau. O aš nė rūkau, nė geriu, nė net kokios žuvies nevalgau. Tačiau tie centai susideda…
  2. Leisk pinigus tam, kas tave padaro laimingu ir neleisk tam, kas nepadaro. Ar tau reikia puodelio kavos degalinėje tarp namų ir darbo? Galbūt. Aš nežinau. Juk pats per mėnesį išleidžiu po 12 eurų “World of Warcraft” prenumeratai, nes man tai malonu. Bet kai kuriuos dalykus perkame tiesiog iš įpročio – tarkim automobilius. Visą gyvenimą turėjai automobilį, kaip gi jo atsisakysi? Tačiau ką, jei gyvenimas be jo teiktų DAUGIAU džiaugsmo? Žinok, turi išsikelti iššūkį ir laikinai atsisakyti, kad pamatytum ar tikrai tau visko reikia.
  3. Nenaikink planetos. Aš esu veganas, bet ne todėl, kad man rūpėtų gyvūnai. Velniop gyvūnus. Esu veganas, nes atitaisyti mėsos ir pieno pramonės žalą kainuoja daugiau, nei tiesiog šiuos produktus pakeisti kitais. Galbūt tiki, kad geriau gali padaryti kažką kito. Irgi gerai!
  4. Būk atsargus su gyvenimą lengvinančiais pirkiniais, nes jie tave gali paversi ištižėliu. Automobilis čia, turbūt, geras pavyzdys. Visgi didžioji dalis automobilio išlaidų nėra jo pirkimo kaina. Pasilengvinai gyvenimą, bet pasidarei ir priklausomybę, nes gyventi be jo tampa baisu…
  5. Investuok pinigus nesudėtingomis technikomis – į taupymo fondus ir nekilnojamą turtą. Šito visai neišmanau, bet, regis, Lietuvos investuotojai tam pritaria.
  6. Tavo vaikai turėtų išmokti dirbti. Kas, manau, visai gera mintis. Vaikas, kuris išmoks, kad pinigus reikia uždirbti (ir išmoks kaip) tau ir sau pačiam nebus našta.

Dėl šių taisyklių gali diskutuoti. Parašyk komentarą, kokia tavo nuomonė ir ar kokią taisyklę pridėtum.

…Bet esmė lieka: vienintelis būdas padidinti uždarbį, nesimokant kaip darbą atlikti produktyviau, yra sumažinti išlaidas.

Ir tai gali padaryti kiekvienas.

Nežinau, kur dingsta tavo pinigai. Bet jei pinigų mažai – akivaizdu, kad kažkam išleidi. Pabandyk bent vieną mėnesį sekti savo išlaidas. Pasinaudok savo galva, po velnių!

…O kaip gauti daugiau pajamų?

Turėsi mokytis. Keisti darbo metodus.

Pavyzdžiui:

  1. Protingai pakelti tavo darbų kainą. Tai nėra blogai! O ir net gali būti naudingiau tavo klientams – brangesni produktai išnaudojami pilniau.
  2. Dirbti produktyviau – greičiau, kūrybiškiau, gausiau. Turėsi išbandyti kalnus produktyvaus darbo technikų, kad rastum, kas tinka tau. Turėsi sąmoningai patinginiauti, kaip raginu savo knygoje “Tinginio manifestas”.
  3. Pritraukti daugiau pirkėjų. Tavo produkciją, nepaisant kas nutiktų, tikėtina pirks apie 1% tave žinančių žmonių. Kiek bus tavo procentas? Reikės naujų pažinčių ir įtraukiančių reklamų.

Ir… Na, aš nesu visų galų specialistas. Vargiai išmanau ir bent vieną galą.

Turėsi išmokti mokytis, kad išmoktum tai, kas bus naudinga tau. Mokytis iš įvairiausių šaltinių Lietuvoje ir likusiam pasaulyje. O kad ir kas tau suveiks – padės augti. Ir didinti tavo pelną.

…O gal turi savų patarimų, kaip uždirbti daugiau, neįdedant papildomų darbo valandų? Arba turi kitų pastebėjimų?

Ne darboholikas,
Debesyla

P.S. Spausk ir gausi mano NEMOKAMĄ knygelę: “4 priežastys, kodėl tavo kūrybos variklis sustoja ir ką daryti, kad jį vėl užkurtum”. Skirta rašytojams ir kitiems kūrėjams.

Įrašo “Kaip uždirbti daugiau iš individualios veiklos, nekeičiant darbo metodų? Svečio įrašas #01” komenatarų: 7

  1. Viskas subjektyvu. Jei gyveni mieste, kur geras susisiekimas, yra vienaip. Bet gyvenant toli nuo miesto automobilis gali ne tik daug laiko sutaupyti (ir taip padėti padidinti pajamas), bet ir suteikti šimtus galimybių.
    Ir šiaip viskas loterija. Gal norėdamas sutaupyti pirksi batus už 30 Eur ir jie laikys n metų, o gal suplyš po mėnesio ir tada pirksi kitus už kokius 70 Eur (tada bus išleista jau 100).

    1. Ak, tas tikrai tiesa! Tik retas šiuolaikinis freelanceris gyvena ne mieste – apskritai daugiau nei pusė Lietuvos gyvena miestuose, kur jau yra geras susisiekimas, ką kalbėti apie skaitančius internetinius tinklaraščius :-)) Bet jo. Pamenu kaip nusipirkau Philips šluotinį dulkių siurblį ir pamačiau koks šūdas jis yra… Ah… 😀

  2. Kaip perskaitęs krūvą knygų “uždirbk automatiškai”, “nedirbk”, “išeik į pensiją dar neženotas” ir t.t. labai labai labai kabinuosi prie 6 patarimų. Na, vengti švaistymo yra gerai. Čia teisingas patarimas. Ir visai nereikia mėnesio be pirkinių (netgi nerekomenduočiau). Tiesiog atsisakyk ne pirmo būtinumo prekių. Spoiler alert: hamburgeris makdake ir mojito penktadienį yra ne pirmo būtinumo prekės. Antras punktas, visgi, prieštarauja pirmam. Jį reikia tobulinti: nustatyk biudžetą pirkiniams, kurie daro tave laimingu. Kitaip tariant, dalį pajamų atidėk iššvaistymui. Visų pirma, tai pigiau nei naikinti savigraužos (mini streso) pasekmes, antra, tai nekenks biudžetui. Trečias punktas… Tu &%#$ matei kiek kainuoja “be pesticidų, tik org trašom” ir t.t. užaugintos morkos? Eko ir pan. š. nėra jau toks “eko” ir dažniausiai yra netinkamas “taupymui”. Be to, tinkamai subalansuota pieno/mėsos pramonė nenualina taip smarkiai, kaip triūbija kai kurie dokumentiniai filmai apie JAV vištukų fermas. Ir jeigu nežinojai, sojos ir aliejinių palmių auginimas yra dar kenksmingesnis už karvių bandą “open” ūkyje (Henders, Persson, & Kastner, 2015). Beje, šiuo klausimu WWF pateikia dar baisesnius skaičius. Taigi, vegan kliedesiai (nepyk, negaliu kitaip) čia ne prie ko. Šitą punktą reikia keisti į “saugok planetą – venk perteklinio vartojimo. Ir Perdirbk”. Ketvirtas punktas yra, visgi, prie teisingų… ar bent -esnių. Viena vertus, automobilis pamandravot gal ir verčia ištižėliu, bet kita vertus, buitinė technika padeda tausoti aplinką (pabandyk skalbti vonioj!) ir tuo pačiu taupyti pinigėlius (apie ką šis straipsnis ir turėtų būti), nors visiškai neužkočioja rankų, kaip minėtas skalbimas vonioje. Penktas punktas apgaulingas. Kaip išmanantis tą dalyką galiu pasakyti, kad nesudėtingos technikos kartais būna nuostolingos, dėl NT yra kitų niuansų.. Nesiplečiant, reiktų sakyti tiesiog “investuok* ir reinvestuok”. *Prieš investuojant būtina pasitarti su finansų patarėju ar tiesiog raukiančiu žmogum ir investavimo priemones naudoti kaip rekomenduojama. Ir šeštas punktas.. Geriausia tai neturėti vaiko, nes brangus malonumas. Bet visgi, jei jau taip nutiko, kad vaikas yra, vaiką reikia.. Ne, būtina mokyti ne tik uždirbti, bet ir atsakingai valdyti pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pranešti apie naujus komentarus el.paštu. Galite užsisakyti ir nekomentuodamas.