Lietuviškas Twitter – jaukus ir puikiai nusiteikęs

Šiandien Twitter’yje @Bernex ir @TheFrog_ užvedė diskusiją apie tai, kad lietuviai menkai registruojasi šiame socialiniame tinkle, lyginant su kitais projektais. Nusprendėme šiek tiek papasakoti apie Twitter’io privalumus – gal priviliosim žmogų/kitą. 🙂

Twitteris tavęs laukia
Twitteris tavęs laukia

Asmeninė nuomonė

Man Twitter yra 2011 metų atradimas. Užsiregistravau neseniai, bet taip smagu nebuvo dar niekur. Facebook’e vargino trečių šalių programėlės, įkyrūs pasiūlymai pažaisti tą ar aną, prašymai leisti prieigą prie mano duomenų gimtadienių ir kitoms aplikacijoms, taip pat pasitaikančios masinės privačios žinutės iš komercinių grupių, ir galiausiai – menką privatumą nustačiusių nepažįstamų žmonių nuotraukų albumai, pasirodantys pagrindiniame puslapyje, kai juos pakomentuoja ar „palaikina“ kas nors iš mano draugų. 🙂 Tiesiog neprilipo man Facebook’as.

Google+ atrodytų įdomesnis, bet jame dar pakankamai nedaug žmonių, tad irgi neįsibėgėjo. Be to – Twitter’is turi dar vieną privalumą prieš Facebook ir G+: jame neprivaloma registruotis tikrais duomenimis. Jei nori populiarinti savo blogo vardą, gali juo ir pasivadinti, kaip aš, ten pažįstama kaip @LaimesKudikis.

Trumpai apie aplinką ir galimybes

Twitter’is yra maksimaliai paprastas, ir būtent tuo žavus. Nėra čia kažkokių grupių, puslapių – yra sekami, ir tave sekantys žmonės (following ir followers). Timeline – pagrindinime puslapyje – matai tik tai, ką rašo tavo sekami žmonės. Tiesa, dar ir tai, kuo sekami žmonės pasidalina (retweet) – net jei originalios žinutės autoriaus tu neseki. Dalinamasi paprastai tik itin vykusiais pranešimais – gerais juokeliais, naudingom nuorodom. Dar yra galimybė „mėgti“ žinutes – žvaigždutė, vadinama Favorite. Atidarius punktą Actions matomi visų sekamų žmonių veiksmai – kas ką pradėjo sekti, Favorites, Retweets. Visus kiekvieno nario „favoritus“ galima peržiūrėti jo profilyje, kur yra specialiai tam skirtas punktas.

Vienos žinutės ilgis – 140 simbolių, tad ir norėdamas išsiplėsti – negali, ir jei matai, kad nebetelpi į čiulbesį – esi priverstas susimąstyti apie įrašą tinklaraščiui. 🙂

Žmonės ir bendravimas

Taigi – kiekvienas turi savo profilį, kuriame matomos visos jo parašytos žinutės, favoritai, sekamų ir sekančių žmonių sąrašai, paveikslėlių galerija bei bendras parašytų čiulbesių skaičius. Bei bendrą puslapį, kuriame verda gyvenimas – vyksta monologai (kur esu, ką veikiu, pažiūrėkit video ir t.t.), bei labai smagios diskusijos, į kurias neretai įsitraukia 5 ir daugiau žmonių, ir kurios gali prasidėti karštu šokoladu, o baigtis meilės rūšimis (taip buvo vakar). 😀 Žmonės čia šilti, draugiški – mielai vieni kitiems pataria, dalinasi patirtimi. Taip pat – su humoro jausmu – juokavimas, draugiškas pasišaipymas, trololo bajeriukai čia vyksta nuolatos. Yra ir galimybė siųsti privačias žinutes (DMDirect Message), bet ši funkcija naudojama gana retai, man pasirodė, kad daugelis čia labiau mėgsta bendrauti atvirai. 🙂

Pramogos, žaidimai

Bičiuliai twiteriečiai @NePosas, bei @silkuze sugalvojo ir sukūrė smagų žaidimuką lietuviško Twitter’io vartotojams: #upkarma. Tai realus ir linksmas būdas atsidėkoti žmonėms, suteikusiems naudingos informacijos, pralinksminusiems ar kitaip nusipelniusiems teigiamos „karmos“. Kartais vyksta karma fights – vienas dalyvis užduoda klausimą, visi norintys spėlioja, atspėjęs gauna taškų.

Kam ir kodėl verta užsiregistruoti Twitter?

Jei esi ekstravertas, turintis labai daug ką pasakyt, bet nevisada randantis kam – tau čia patiks. Ir atvirkščiai – jei esi intravertas, nelabai mėgstantis bendravimą akis į akį, bet visgi norintis pasidalinti savo mintimis, atradimais, darbais – pagalvok apie Twitter.

Jeigu rašai blog’ą, nori pabendrauti su kitais, galbūt gerokai žymesniais blogeriais – jų čia sutiksi tikrai nemažai. Neabejoju, kad jei rašai įdomiai, čia rasi ir naujų skaitytojų, taip pat – patarimų, kritikos ar pagyrimų.

O gal tik galvoji pradėti rašyti? Tada Twitter’is taip pat gali būti puiki vieta pradžiai, pabendravęs su kitais pamatysi kokios temos yra aktualios, kas kuo domisi, kas apie ką rašo ir skaito.

Mėgsti draugiškai juokauti, ir moki pakrizenti iš savęs? Eikš greičiau pas mus!

Vis dar dvejojantiems siūlau paskaityti kolegos @Marijus blog’o įrašus su rinktiniais čiulbesiais: Myliu Twitter.

Tikiuosi pasimatysime Twitteryje 😉

Kolegos blogeriai, jei parašysite šia tema straipsnelį – brūkštelkite komentaruose ar man asmeniškai nuorodą, mielai papildysiu įrašą nuorodomis. Kuo daugiau informacijos ir nuomonių šia tema bus – tuo patogiau potencialiems čiulbėtojams susipažinti su šiuo socialiniu tinklu.

Papildymas 2012.01.19 Twitteryje sulaukiau pastabų, jog liko nepaminėti dar keli įdomūs projektai, tad skubu taisytis 🙂 @IdeaG sukūrė puslapį, kuriame Lietuvos čiulbėtojai išrikiuoti pagal Klout.com įtakos indeksą. Šalia pastarojo skaičiuko rodomi ir turimi #upkarmos taškai, nors jie, kiek žinau, įtakos šiuo metu neturi. O apie Klout.com galima būtų visą straipsnį parašyti – tai pasaulinis projektas, naudojantis savo algoritmus žmonių įtakai apskaičiuoti įvairiuose socialiniuose tinkluose.

Taip pat verta paminėti ttop.lt, kurį prižiūri @PMusteikis, ir kuriame čiulbantys lietuviai išrikiuoti pagal retweetų skaičių. Į paieškos laukelį įvedęs Twitterio vardą sužinosi, kelintas Lietuvoje minėtas žmogus pagal retweetų, bei pagal pasekėjų (followers) skaičių. Tame pačiame lange bus nurodyta ir registracijos Twitteryje data ir parašytų čiulbesių skaičius.

Papildymas 2012.01.20 Pasirodo yra dar vienas lietuviškas Twitterio žaidimas. 🙂 Jei norite dalyvauti – sekite @tviktorina, kas valandą užduodantį po klausimą, ir pirmiems trims teisingai atsakiusiems skiriantį po 5, 3 ar 1 tašką atitinkamai.

Jei žinote daugiau smagių žaidimų – pasidalinkite komentaruose! 😉

Kolegos rašo apie Twitter: Frogsign 1 straipsnis, Frogsign 2 straipsnis, išsamusis Bernex įrašas, NePo nuomonė.

Įrašo “Lietuviškas Twitter – jaukus ir puikiai nusiteikęs” komenatarų: 26

 1. Man atrodo, kad G+ jau turi daugiau lt narių nei twitter.
  Kalbant apie twitter, man jis iki šiol neprilipo (nors ne kartą net priverstinai bandžiau ten lankytis). Tas simbolių ribojimas tiesiog nervina ir neįmanoma “įsivelti” į įdomią diskusiją, kurioje savo nuomonę galėtum pagrįsti ne vienu trumpu sakiniu.

 2. Bernex, nėr už ką 😉 Lauksiu įrašo, brūkštelk ir čia kai parašysi 🙂

  Tomai, aš neseniai susikūriau G+ Laimės Kūdikio puslapį, asmeninio profilio nenaudoju – bet kol kas turiu nedaug žmonių ratuose, o pati pakviesti dažno negaliu.
  Tave irgi mačiau, bet rašoma, kad tu pirmas turi mane pakviesti – tikriausiai dėl privatumo nustatymų: puslapiai yra mažiau prioritetiniai, nei asmeniniai profiliai? 🙂

  Gal vėliau įsibėgės ir bus smagiau, bet kol kas man asmeniškai Twitteris mieliausias…

 3. Kaip dėl puslapių, tai nežinau. Aš iškart susikūriau asmeninį profilį, tik be foto, tai pagal idėja irgi yra grėsmė, kad busiu ištrintas.
  Man twitter kartais nervina, kad kai užkalbini sekama žmogų, jei jis tavęs taip pat neseka, jo sraute nerodo mano žinutės. Toks techninis ignoravimas gaunasi 🙂

 4. Taip, yra toks dalykas 😀 Bet dabar aš praktiškai visus seku tuos pačius, kurie ir mane seka, tad nuolatinių pašnekovų ratelis susiformavo, ir praktiškai nebebūna ignoravimo.
  Nors ne į visas žinutes atsakoma – čia kaip ir su blogo įrašais – vieni sudomina publiką, kiti – nelabai, vieni gausiau komentuojami, o kiti – menkai 😀

 5. Radau dar vieną blogybė 🙂 Bendraujant nežinai, į kurią tavo žinutę atsakė… jei rašai ne vieną žinutę tuo pačiu metu galima pasiklysti, kas į kurią žinutę atrašė. Gerai, baigiu peikti twitter 🙂

 6. Tomai, kaip nežinai, į kurią žinutę atsakė? Jei @reply naudoji gali matyt visą pokalbį paspaudes ant norimo čiulbesio. Ir į kurį čiulbesį atsakė iš karto parodo 🙂

 7. Bernex, jei bendrauji su tuo pačiu žmogumi, ir prieš tai esi parašęs keletą skirtingų žinučių beveik tuo pačiu metu, tu nežinai, į kurią žinutę tas žmogus atsakė, nebent spręsti iš žinutės turinio, kas ne visada padeda.
  Gal supratai, ką norėjau pasakyti.

 8. Galvojau gal, Tomai, apie kokį Twitterio apps’ą kalbi 🙂 Nes jie tikrai kaip supratau skirtingai atvaizduoja Twitterį.
  Kartais naudoju Twitter for iPhone, nebloga programėlė, bet ne taip patogu, kaip skaitant Twitter.com kompiuteryje. Tarkim norint pamatyti į kurią tavo žinutę buvo atsakyta reikia paspaust ant žinutės, o tada dar paspaust “in reply to:” – tai jau du veiksmai, vietoj vieno. 🙂

 9. Daugumai twitter patogu tikriausiai todėl, kad bendrauja naudodami telefoną, o aš tik būdamas namuose turiu laiko, noro ir galimybių prisėsti prie twiter ar kitų soc. tinklų.

 10. Geras pastebėjimas, Tomai. Twitter ko gero patogiausias soc. tinklas naudojimui telefonu. Kitaip sakant – mobili jo versija praktiškai nesiskiria nuo internetinės, matyt dėl to, kad Twitteris apskritai yra paprastas kaip dvi kapeikos, lyginant su, tarkime, Facebooku 😀

 11. oho koks geras, net nepastebėjau įrašo. Pats laikas twitterį teigiamai aprašinėti ir populiarinti 😀
  O man kolkas kiečiasia programėlė twitteriui tai hootsuite, naudoju ir ant kompo ir su androidu

 12. Puikus straipsniukas apie Twitter. Net pašarinau. Šiaip nesilankau ten kasdien, bet karts nuo karto visai smagu pačiulbėti. O tos trumpos žinutės – tik privalumas. Leidžia išmokti mintis formuluoti trumpai ir aiškiai. 😉

 13. Buuro, dėkui už papildymą, šio būdo nežinojau 🙂

  frogsign – taip taip, laukiu prisijungiant prie šios iniciatyvos! Pasidalinkim gera žinia su tautiečiais 🙂

  Giedre, dėkinga. Ir man ten smagu – šilta, jauku, “savi” žmonės, šviežios naujienos 🙂

  Gerbiamas Andriau Užkalni, malonu (jei čia pats rašote, o ne troll’ina kas nors). 🙂 Nors, ai – ir tuo atveju smagu. 🙂
  Twitteris tuo ir puikus, kad galima sekti tik tuos, kurie patinka (nepatinka požiūris – neskaitai, ir širdies neskauda). Jei kas pernelyg jautrus ar jaučiasi įžeidinėjamas – visos bėdos išsprendžiamos vieno mygtuko paspaudimu: Unfollow.

  Vis tik įdomu, su kuo čia bendrauju 🙂

 14. Nagi Twiteryje esu užsiregistravęs jau seniai, gal virš metų. Bet taip ir nepabuvojau ten niekada. Beveik įkalbėjote, reikės nueiti. Tiesa, iš šio straipsnio, mane asmeniškai nuvylė, kad nėra galimybės rašyti ilgėlesnį straipsnį. Tas pats minusas ir FB, todėl bent iki šiol labiausiai mėgau Netlogą. Tik jis ėmė sparčiai gesti.

 15. Na taip, Twitteris neskirtas rimtiems rašiniams – tik trumpiems “pačiulbėjimams”. 🙂 Bet man asmeniškai tai visai žavu – žaismingas būdas išmokti trumpai /aiškiai /konkrečiai išreikšti mintis. O ilgesniems rašiniams turiu tinklaraštį, elektroninį paštą, ir be abejo – gyvą bendravimą. Netlog’o bandyti neteko, tad negaliu pakomentuoti, o dėl ko jis ėmė gesti? Dėl publikos?

 16. Ne, publika kaip buvo miela, taip ir liko. Pradėta labai siaurinti buvusias galimybes. Anksčiau kiekvienas dalyvis, apart savo turimo profilio, nuotraukų galerijos, turėjo savo “Muzikos spintelę”, Video kampelį ir galėjo kurti grupes, bei talpinti nuorodas į jam tinkančius saitus. Dabar grupės panaikintos, nuorodos taip pat. Maža to, net kai kurios nuorodos dėl neaiškių priežasčių, užblokuojamos. Nebėra administratoriaus, bendraujančio lietuvių kalba, nors tris metus toks buvo. Žodžiu, peršasi mintis, kad atsiradęs naujas savininkas, kuris palengva siaurina Netlogą. Ypač kai kurie dalyviai pergyvena dėl grupių sunaukinimo, nes jose kūrė ištisus katalogus, pavyzdžiui vieni dalindavosi žiniomis astronomijos srityje, kita grupė, turėjusi daug narių – “Nostalgija” kėlė nuotraukas ir rašė prisiminimus apie prieškarinę Liewtuvą ir TSRS periodą…

 17. Tokiu atveju gaila… Gal ketina kažkurias paslaugas monetizuoti, bet gali būt, kad ir nebeatsigaus, jei iš tiesų pasikeitė valdžia, ir naujoji turi kitokį požiūrį į projektą, nei ankstesnioji. Tada teks ieškoti alternatyvos, arba imtis patiems ją kurti. 🙂

 18. Sklandė nuomonės, kad Facebook’as nupirko ir dabar iš lėto gesina buvusį konkurentą… O monetizavimas ten šioks toks yra: savo temų ar nuotraukų iškėlimas į “centrą”, reklamos užsisakymas. Ir net patikimumo statuso gavimas, kuris atliekamas už tris metus, nors nuo to niekas nesikeičia, tik lemputė žybsi. Šiaip tai čia belgų saitas, ilgai konkuravo su FB, todėl nebūdavo tarpusavio ryšio. Bet dabar atsirado ir viskas ėmė blankti. Beje, panaikino net tiegus [tags, žymos], kas visai niekaip nepaaiškinama. Tiek to, aš jau kaip ir įsitvirtinau wordpress’e, čia galimybės dar platesnės.

 19. Twitter, užsisakant atitinkamus kanalus, taip pat galima naudoti ir kaip žinių juostą. O kad ją paįvairinti, užsisakykite @sausifaktai – stengsimės naujienas padaryti įdomesnėm.

 20. Nera twitter kalbos pasirinkimo jis tik angliskas tai minusas. Nors pagalbos tinklapis skelbia jog prisijungus ir pasirinkus savo vartotojo nustatymus ten rasim “language” bet deje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pranešti apie naujus komentarus el.paštu. Galite užsisakyti ir nekomentuodamas.