Mano savaitė, darbeliai ir rekomenduojama knyga

Kurį laiką neparašiau nei vieno naujo įrašo, tad skubu pasitaisyti. 🙂 Pastaruoju metu buvau užsiėmusi įvairiais darbais, darbeliais,  pavasarišku šurmuliavimu, nuveikiau ir šį tą nekasdieniško – pavyzdžiui sesės vardadieniui išpaišiau akriliniais dažais medinę dėžutę, ją nulakavau, pridėjau siurprizų ir padovanojau. Pripiešiau spalvotų “baubukų” – vienaakių, raguotų, ilgaausių monstriukų.

baubukas
Baubukas. Dėžutės fragmentas.

O dar norėčiau papasakoti apie knygą, kurią šiuo metu skaitau, ir apskritai apie temą, kuri kai kam gal pasirodys juokinga, o kitiems – įdomi.

Kartais, žiūrėdama kokį karinį ar katastrofų filmą, pagalvoju – kokį šansą panašioj situacijoj turėčiau aš? Įsivaizduokim situaciją – reikia skubiai dingti iš miesto. Kol kas neaišku kiek toli reikia bėgti, ir kokia kryptimi – svarbiausia bėgti. Visi keliai iš miesto tuoj pat užsikimštų automobiliais (taip būna kiekviename filme, bet tai visiškai realu – panika, chaosas). Ką reikia imti su savimi? Kokiu keliu bėgti, siekiant išvengti kamščių? O gal geriausia pasikliauti savo kojomis, ir keliauti ne keliais, o miškais? Nežinau kaip jums, bet man visa tai įdomu. Jokiu būdu nenorėčiau panašios situacijos, bet jei jau taip nutiktų – visai nenorėčiau būti viena iš tų, kurie visiškai nesiorientuoja kaip elgtis. Nes laikas spaustų, ir blaškymasis tikrai nepadidintų šansų išgyventi. Todėl manau, kad reikia žinoti kur apylinkėse rasti geriamo vandens (šaltiniai, šuliniai, blogesniu atveju – upeliai, ežerai – tokį vandenį jau reikėtų filtruoti), bei kokie daiktai reikalingiausi – peilis, žibintuvėlis, med. reikmenys, kabliukai žvejybai, virvė ir t.t.

Šia tema rašo lietuviškas tinklaraštis, kuriame nemažai naudingų patarimų, pamokų. Kai kurie daiktai ne tik praktiški, bet dar ir puikūs aksesuarai – pavyzdžiui tokios apyrankės labai norėčiau, argi nestilinga? Tik ne rožinės, maniškė turėtų būti oranžinė arba juoda. 🙂

Šiuo metu skaitau puikią knygą, kurioje – atsakymai į visus su išgyvenimu susijusius klausimus. Na ar bent jau – į didžiąją daugumą. Jos autorius – britų spec. oro pajėgų  seržantas majoras John Wiseman (ne tik laipsnis, bet ir pavardė daro įspūdį). Šių pajėgų kariai mokosi išgyventi atšiauriausiomis sąlygomis, įvairiausiose pasaulio vietose, ir būtent minėtas seržantas majoras buvo tokių mokymų instruktorius.

Dabar, jei nutiktų kokia ekstremali situacija, ir tektų skubiai bėgti iš namų, žinot koks būtų pirmas daiktas, kurį čiupčiau? 😀 Taip, ši knyga.

O ką jūs dabar skaitot? Gal neseniai perskaitėt puikią knygą – pasidalinkit,  gyvi atsiliepimai labai įdomu. 😉

Įrašo “Mano savaitė, darbeliai ir rekomenduojama knyga” komenatarų: 4

  1. Oho, čia tai bent žmogus pakeliavo! 🙂 Ačiū už nuorodą, dar net neįpusėjau straipsnio, bet jau matau, kad šis žmogus tai tikrai turės ką vaikams papasakot 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pranešti apie naujus komentarus el.paštu. Galite užsisakyti ir nekomentuodamas.