Oranžinis megztinis

Neseniai teko susitikti su visiškai nepažįstamu žmogumi – pardaviau savo iPod’ą. Susitarėme susitikti kavinėje, atvykusi parašiau sms, patenkinta, kad mane bus nesunku pažinti tarp pietaujančių žmonių – padės oranžinis megztinis!

SMS
SMS

Praėjus sekundėlei man toptelėjo: “O ką, jei žmogus daltonikas?”. Būtų baisiai nepatogu…

Aišku vaikinukas nebuvo daltonikas, tačiau grįžusi paskaičiau, kad daltonizmas pasitaiko ne taip jau retai (iki dešimties procentų vyrų gali būti vienos ar kitos rūšies daltonikai).

Kitą kartą dėl viso pikto apsirengsiu ką nors dryžuoto…

Įrašo “Oranžinis megztinis” komenatarų: 10

 1. mane tai biski uzknisas kitas dalykas – kodel visi lietuviai vaiksto su juodom striukem? nu geriausiu atveju pilkom.. apsidairykit mieste, parduotuvej, gatvej – 90% zmoniu juodom striukem.. negi visi lietuviai taip nori atrodyti baisiai solidus, ar jie visi tokie pikti yra..? wtf, kame cia shaknys..

 2. Taip, spalvų deficito fenomenas Lietuvoj klesti… Visi vienodai pilki.
  O jei vienas minioj pasitaiko ryškiaspalvis – į jį neretai kaip į anomaliją žiūrima 😀
  Toj kavinėj buvau vienintelė su oranžiniu džemperiu, bet nenustebčiau jei kokioj Ispanijoj norint išsiskirti iš minios reiktų atvirkščiai – apsirengti juodai, o ne raudonai, geltonai, oranžiniai 😀 Ten žmonės linksmesni, ir drabužiai spalvingesni.

 3. Privertė susimąstyti dėl spalvų naudojamų web dizaine. Įdomu kokios pavojingiausios spalvos? Įsivaizduoju raudona ir oranžinė labai gadina vaizdą ne vienam daltonikui.
  Girdėjau Facebook įkūrėjas yra daltonikas ir geriausiai mato mėlyną spalvą – dėl to veidaknygė ir yra mėlyna.

 4. Kaip supratau iš Wikipedios – dažniausiai pasitaikančios daltonizmo formos yra dvi: kai žmogus neskiria raudonos nuo žalios, ir kai neskiria mėlynos nuo geltonos. Įdomu ir tai, kad raudonos/žalios neskiriančių daltonikų tarp kaukazietiškos kilmės žmonių yra dvigubai daugiau, nei tarp afrikietiškos – kaukaziečių tokių yra apie 8%, afrikiečių – apie 4%, azijiečių – 5%.
  Žodžiu raudonus atspalvius reikėtų naudoti atsargiai 🙂 Mano logotipo kaspinėlį kai kas tikriausiai mato pilką…

 5. Na, dėl juodų striukių, mano galva, tai yra tiesiog praktiškas variantas Lietuvos klimatui. Kadangi turim gan mėšlinus rudenius ir pavasarius, nebūtinai žmogus bus piktas ar itin solidus, jei bus su juoda striuke/paltu. O ir dėl parduotuvių nesutikčiau, nes dabar jau visur spalvų yra.

 6. Aiste, priminei posakį “praktiški žmonės renkasi už Norfos” 😀

  Jei rimtai – sutinku, kad žiemos sezonui šviesūs drabužiai nepraktiška. Tačiau šiltuoju sezonu tikrai galima rengtis spalvingai, o mūsuose net vasarą lieka nemažai pilkuolių… Tai atspindi ir žmonių charakterį – sako kad žmonės drabužių spalvas instinktyviai pasirenka pagal nuotaiką, tad jei neini į darbo pokalbį banke, bet apsirengei nuo galvos iki kojų pilkai – matyt nesi labai linksmai nusiteikęs. Galiausiai tai galima susieti ir su suicido paplitimu Lietuvoje, bet gal tokias rimtas išvadas palieku rimtiems psichologams…

  1. as pavyzdziui pats esu daltonikas ir neskiriu zalios nuo raudonos bet nesupraskite jus taip kad as matau jas pilkas as tiesiog matau zalia ar raudona tas pats su geltona ir zalia as dazniau sakau geltona nes sviesiai zalios nuo geltonos neskiriu o kad lietuviai rengiasi juodai cia jau turgavieciu ir parduotuviu darbas nes spalvoti drabuziai tikrai nelabai grazus

 7. O man kaip tik patinka tamsūs drabužiai 🙂 Nors aš išvis vaikštau nespalvotas… arba baltai, arba juodai, arba juodai ir baltai apsirengęs… kažkaip nemėgstu ryškiaspalvių drabužių, kurie įšaukiantis ar pan.

 8. Tai gal Tavo mėgstamiausios spalvos – juoda ir balta? 🙂 Arba toks stilius? Neturiu nieko prieš, ir pati kartais apsirengiu juodai nuo galvos iki kojų (nors tiesa kokį nors “akcentėlį” vis tiek panaudoju spalvotą dažniausiai), bet nevaikštau taip kasdien, pasiilgstu spalvų…

  O dar – būna, žmonės žino kad jiems “prie veido” labiausiai tinka, tarkim, mėlyna. Ir kone visas garderobas – mėlynas. Čia kaip filmuose – atidaro spintą, o joje – dešimtys identiškų kostiumų 😀 Man būtų nuobodu taip, bet kažkam matyt gerai – nereikia sukt galvos ką rengtis, derint spalvų, tekstūrų 😀

 9. Šiaip dar stambūs žmonės nešioja juodus drabužius, kurie šiek tiek lieknina 🙂
  Aš nesu storas ar pan, bet juodi arba balti drabužiai dažniausiai atrodo solidžiau 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pranešti apie naujus komentarus el.paštu. Galite užsisakyti ir nekomentuodamas.