Falling Skies

Serialas: Falling Skies

Jau kurį laiką kirbėjo noras parašyti man patikusio serialo apžvalgą, bet vis nežinojau nuo ko pradėti. Šiandien visgi parašiau – tokio profesionalumo kaip Telemano straipsniuose nesitikėkit, bet juk tai pirmas kartas, kai rašau tokio pobūdžio rašinį 🙂

„Falling Skies“ – fantastinis serialas apie ateivių invaziją Žemėje ir likusių gyvų žmonių siekį išgyventi, bei kovą su nežemiškais okupantais. Serialas pasirodė 2011-ais, dabar – jau ketvirtasis jo sezonas ir kas žino – gal bus ir penktas.

Falling Skies
Falling Skies

Didžioji serialo siužeto dalis sukasi apie grupės žmonių gyvenimą atšiauriomis sąlygomis – tai bendruomenė, kurią sudaro įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės, prisidedantys prie bendros gerovės kaip sugeba. Kovotojų grupeles, vykdančias pavojingiausias misijas sudaro ne tik ankstesniame gyvenime profesionaliais kariais buvę žmonės (tokių iš tiesų yra labai nedaug), bet ir kiti, galintys laikyti ginklą, kai kurie sukrečiančiai jauni.

Veiksmo ir įdomių siužeto vingių šiame seriale bus, bet ko gero svarbiausias serialo bruožas – drama, besisukanti apie įvairius žmones, jų likimus ir pasirinkimus praradus tai, ką mes vadiname normaliu gyvenimu. Net tokie mums savaime suprantami dalykai, kaip maistas, tomis sąlygomis yra sunkiai randami, kruopštaus planavimo ir misijų reikalaujantys resursai.

Savo gyvybėmis žmonės priversti rizikuoti kone kasdien, negana to – tėčiai palaimina savo paauglius sūnus, išleisdami juos vykdyti pavojingų užduočių, kai tuo tarpu kitu metu tokio amžiaus vaikinai tebesimokytų vidurinėje mokykloje, gyventų plakatais išpuoštame kambaryje, daugelis dar neturėtų nei vairuotojo pažymėjimo. Mažesni vaikai lieka sąlyginai saugesnėje aplinkoje, bet jų gyvenimą įvykiai gimtojoje planetoje taip pat stipriai paveikė – daugelis tapo našlaičiais, kiti nuolat su nerimu išlydi šeimos narius į pavojingas misijas, ir garantuotai nei vienas nebeturės tokios vaikystės, kokią būtų galėjęs turėti taikos sąlygomis. Karas pakeitė visus, naivumui nebeliko vietos, visi turi būti susikaupę ir nuolat pasiruošę naujam smūgiui. Artimiausiai seriale supažindinama su viena šeima, jos istorija, tačiau ta istorija bendra kone visiems, nes vienaip ar kitaip – visi išgyvena tą pačią tragediją.

Tai serialas apie ateivių invaziją, bet tiksliau būtų pasakyti – serialas ne apie ateivius, o apie žmones, kurių gyvenimus sukrėtė ateiviai. Kokius sudėtingus sprendimus jie turi priimti, kaip kabinasi į gyvenimą, ko atsisako dėl kitų. Ir kaip net pačiomis baisiausiomis akimirkomis žmonės lieka žmogiškais – čia yra ir meilė, draugystė, pasitikėjimas, viltis.

Yra ir žmogiškos klaidos, kartais labai skaudžios, kitais kartais kvailos ir erzinančios, bet tikriausiai negali žmonės visą laiką būti herojais – stipriais, protingais, pasitempusiais.

Pamatysit ir ateivių, su sava hierarchija ir technologijomis, bet apie tai nesiplėsiu, nenorėdama išduoti įdomių serialo detalių. Tiesa, man pasirodė, kad iš taktinės pusės serialas silpnokas, bet kaip ir minėjau – šįkart esmė yra ne tai.

Jei domina ateivių, karo, išgyvenimo, psichologinė tematika – šis serialas jums.

Įrašo “Serialas: Falling Skies” komenatarų: 6

  1. Ei, geras tas straipsnis, nereik taigi savęs nuvertint 🙂 Malonu, kad kažkas mane profesionalu laiko, nors ir hiperbolizavimas čia šioks toks gaunasi. Dėkui.

    1. Nėra už ką 🙂 Man buvo neįtikėtinai sunku pradėti – atrodo tiek daug galėčiau parašyti, bet viskas vienaip ar kitaip išduotų siužetą. 😀 Galvoju, kad čia viena sudėtingesnių sferų – parašyt apie serialą taip, kad būtų įdomu skaityt, bet tekstas neišspoilintų nieko svarbaus, nesugadintų malonumo žiūrėti.
      Smagu, jei gerai susiskaitė. 🙂

  2. Reikės išbandyti 🙂 Pastaruoju metu tenkinuosi “Game of Thrones” ir su nekantriai laukiu naujų “Doctor Who” serijų, bet mielai priglausiu ir šį :)) Bent jaui iš aprašymo pasirodė visai įdomus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pranešti apie naujus komentarus el.paštu. Galite užsisakyti ir nekomentuodamas.