Keli mano foto iššūkio kadrai

Žaidimas mėgstantiems fotografuoti – kasdien po nuotrauką

Rugsėjo pradžioj internetuose aptikau smagų žaidimą – foto iššūkį, kuriame dalyvauja daugybė žmonių iš visų pasaulio kampelių. Kiekvienai mėnesio dienai yra duota tema, taigi kasdien reikia sugalvoti ir padaryti po vieną fotografiją. Nenorėjau skubėti apie tai rašyti, kol nebuvau tikra, kad nemesiu užsiėmimo po savaitės ar kelių, bet štai jau tuoj spalio vidurys, o man dar neatsibodo.

Keli mano foto iššūkio kadrai
Keli mano foto iššūkio kadrai

Žaidimas žavus tuo, kad kiekvieną dieną turiu nediduką kūrybinį iššūkį. Tai skatina dairytis, stebėti aplinką, ieškoti tinkamos idėjos. Savo nuotraukomis dalinuosi Twitteryje, ir man vos pradėjus prisijungė vienas bičiulis, o nuo spalio – dar keli. Dabar nuolat laukiam vieni kitų fotografijų, jas aptarinėjam, giriam, kritikuojam, juokiamės iš šmaikščiausių kadrų. Geriausiai įvertinti iš mano fotografijų – Rock’n Roll kiaušiniai 🙂

Dalintis nuotraukomis galima ir Instagram, Flickr, Facebook’e bei kitur. Twitteryje naudojamas hashtag’as #FMSphotoaday (paspaudę pamatysite visų čiulbėtojų, dalyvaujančių žaidime nuotraukas). O galima ir visai nesidalinti, nors asmeniškai man žaisti keliese smagiau. 🙂 Be to – tai nėra žaidimas, skirtas tik profesionalams – daugelis fotografuoja išmaniaisiais telefonais, svarbiausia tikrai nėra kuo kietesnė įranga – kur kas svarbiau – nuoširdumas, idėja, akimirka. Žaist gali kiekvienas.

Taigi, kasdien su fotoaparatu rankose ieškau tinkamo kampo, atstumo, apšvietimo, kompozicijos, žaidžiu su nustatymais, analizuoju kurie mano užfiksuoti kadrai geresni, o kurie – ne tokie pavykę.

Smagu ir tai, kad mėnesiui pasibaigus turiu krūvą įvairiausių fotografijų. Ir anksčiau mėgau fotografuoti, bet pasitaikydavo, kad „nebūdavo ką“. O iš tiesų trūko motyvacijos, nesusimąstydavau ar paprasčiausiai neturėdavau su savimi fotoaparato. Dabar be jo praktiškai niekad neišeinu – kaip kokia paparacė 😀

O šiaip – fotografuoju tada, kai turiu nuotaikos, nepergyvenu, jei vėluoju, arba praleidžiu dieną, jei tuo momentu tema netraukia, ir prie jos sugrįžtu vėliau. Žinau, kad profesionalai rastų mano fotografijose techninių trūkumų, ar kompozicijos klaidų, bet man jos mielos, spalvingos ir liks smagiais prisiminimais.

Tai žaidimas – juo reikia tiesiog mėgautis. 🙂 Gal prisijungsi?

Įrašo “Žaidimas mėgstantiems fotografuoti – kasdien po nuotrauką” komenatarų: 16

  1. Socialiniuose tinkluose: Facebook’e, Twitteryje, Instagram, Flickr. Arba savo bloge. 🙂

 1. Tikrai smagus žaidimas, tačiau gaila, kad nėra bendros talpyklos… nors twitteryje galima sekti, bus kaip paskata dažniau ten lankytis, tik gaila, kad aš nelabai prie meno, gal labiau prie rašymo (jei tai menas) ir tikriausiai “neišlaušiu” originalių nuotraukų…

  1. Nesijaudink ir fotografuok kaip tau norisi 🙂 Tame ir įdomumas, kad nuotraukos labai skirtingos – atskleidžia įvairius požiūrius 🙂 Mano irgi tikrai ne visos nuotraukos pavyko, ne kasdien sugebu sugalvoti kažką įdomaus.

   O dėl talpinimo – galima ir G+ talpint, jei ten smagiau, tik tiek, kad nežinau kaip visų kitų nuotraukas peržiūrėti, Twitteryje hashtag’as padeda – faina, kai gali pažiūrėt ką žmonės iš viso pasaulio fotografuoja.

 2. Idomus zaidimas, tik nesupratau kaip tas mano fb publikuotas nuotraukas matys kiti ir kaip as kitas nuotraukas matysiu. Ten tik kelios nugaletoju nuotraukos pas Fat Mum Slim ikeltos. Pabandysiu gal nuo pirmadienio zaisti, nes savaitgali tikrai neturesiu tam galimybes.

  1. Nebandžiau FB šito žaidimo, bet rašo, kad galima kelti nuotraukas į Fat Mum Slim FB puslapį: „A lot of people share on my Facebook page too. Just upload a photo straight onto my wall.“

   Jos albumuose rodo tik jos pačios nuotraukas, ir atrinktas, bet atsidarius jos puslapį dešinėj yra kitų žmonių publikuoti postai – ir ten tų nuotraukų nemažai.

   Šiaip turbūt geriausiai tam tiktų Instagram ir Flickr – bet man ir Twitteryje visai smagu 🙂

  1. Egle, straipsnyje buvo nuoroda. Dabar kažkokios problemos su tuo blogu, bet va čia yra lapkričio temos: http://fatmumslim.com.au/

   Kito turinio ir temų aprašymų pasiekti šiuo metu nepavyksta, bet žada netrukus sutvarkyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pranešti apie naujus komentarus el.paštu. Galite užsisakyti ir nekomentuodamas.